Gratis

Operator Contabil - Contabilitate Primara - Oras Horezu

Velgala Brico

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Minimum 1 an experienta pe atributii similare;
  • Buna cunoastere a normelor ︀︍︍︌︉︄️︆​︂︆︄︆​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎contabile si fiscale romanesti;
  • Nivel mediu de cunoastere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word);
  • Responsabilitate, simt analitic, organizatoric, integritate si loialitate;
  • Atitudine proactiva, orientare spre rezultat;
  • Spirit de echipa;
  • Seriozitate;
  • Abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

  • Asigura inregistrarea tranzactiilor conform prevederilor contabile si fiscale in domeniu si procedurilor interne ale companiei.
  • Inregistreaza zilnic receptiile de ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁marfuri, consumuri, instrumentele de plata clienti, prestari servicii, utilitati, asigurari si alte cheltuieli diverse generale si administrative, etc;
  • Introduce platile bancare in vederea autorizarii saptamanale;
  • Participa la procesele de inventariere ca membru activ in echipa;
  • Actualizeaza evidenta concediilor de odihna pentru angajatii companiei;
  • Intocmeste electronic borderourile de depunere a instrumentelor de plata BO si CEC-uri pentru a fi depuse in banca;
  • Arhiveaza documentele financiar-contabil inregistrate ori de cate ori este nevoie;
  • Asigura suportul zilnic operational necesar departamentelor companiei cu operativitate;
  • Intocmeste lunar raportul clientilor neincasati conform formatului si procedurii interne ale companiei;
  • Contribuie la asigurarea unui mediu de munca optim si profesional adecvat, lucrand in echipa ori de cate ori este necesar pentru indeplinirea atributiilor specifice, colaborand in acest sens si cu celelalte departamente.
  • Efectueaza alte activitati de secretariat si administrative;

Programul de lucru este full time la sediul depozitului, in Horezu.

Suntem siguri ca ti-ar placea sa lucrezi cu noi, pentru ca oferim:

  • Contract pe perioada nederminata;
  • Incurajam dezvoltarea prin cursuri de dezvoltare platite;
  • Salariu avantajos, la timp;
  • Bonusuri de performanta;
  • Bonuri de masa;
  • Reduceri de angajat;
  • Un mediu placut de munca incurajat de o echipa prietenoasa;
Publicat 11 Iul. 2024 Reactualizat 8 Aug. 2024 Expiră 10 Aug. 2024