Gratis

Operator comercial

CONEX DISTRIBUTION SA

Candidatul Ideal

Cerinte:
- cunostinte medii in utilizarea MS Office;
- cunoasterea programelor Charisma/Mantis /picking-reprezinta avantaj)
- abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- persoana organizata si atenta la detalii.
- permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

Atributii:
1. Operarea chitantelor de la agentii livratori
2. Verificarea chitantelor reprezentantilor de vanzari;
3. Aranjarea, verificarea si indosarierea facturilor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈fiscale;
4. Inregistrarea retururilor in programul contabil si emiterea documentelor specifice;
5. Consilierea clientilor cu privire la comenzile efectuate de ei si urmarirea lor;
6. Identificare piese in sistem
7. Asigurarea si verificarea corespondetentei cu Depozitul Central si celelate filiale din tara;
8. Efectuarea de operatiuni in programul de gestiune Charisma si WMS Mantis (alocari comenzi, verificare stocuri)
9. Ofera sprijin angajatilor din depozit

Beneficii:
- pachet salarial motivant
- posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe tinere si dinamice.
- tichete de masa (40 lei/zi);
- zi libera de ziua de nastere a salariatului;
- abonament la o clinica medicala privata;

Suntem o companie modernă cu 100% capital românesc şi o cifră de afaceri anuală de 50 milioane de euro, intregul profit realizat an de an fiind reinvestit in Romania.
Încă din 2003, când ne-am înfiinţat, ne-am propus să ne impunem pe piaţa românească ca furnizor important de produse destinate autovehiculelor.
În prezent deservim peste 6.000 de clienţi revanzători cu un portofoliu de peste 35.000 de coduri prin intermediul celor 17 reprezentanţe naţionale amplasate strategic. Participam la cele mai mari targuri de profil la nivel mondial şi exportăm produsele noastre în 29 de ţari de pe 4 continente. Construim şi promovăm branduri, peste 50% din cifra noastră de afaceri fiind realizată din brandurile proprii.
Ca o dovadă a dezvoltarii rapide a companiei, echipa se extinde pe măsură. Suntem unul dintre cei mai mari angajatori din zona Moldovei, Conex Distribution totalizând un număr de peste 450 de angajaţi în domeniul auto şi conexe.
Considerăm capitalul uman cel mai important activ al nostru, fiind cel care contribuie majoritar la plus valoarea activităţii noastre. Suntem orientaţi atât spre experienţa oamenilor dar şi spre tinerele generaţii de specialişti care aduc un suflu proaspăt echipei noastre
Publicat 13 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 13 Iul. 2024