Gratis

Operator CNC

SC Douce Hydro Romania SA
4 poziții

Candidatul Ideal

- Studii medii in domeniul tehnic;
- Cunostinte in domeniul prelucrarii prin aschiere
- Cunostinte operare si programare utilaje cu comanda numerica Fanuc, Siemens;
- Citire/interpretare desen tehnic;cunostinte tolerante
- Citirea/interpretarea/modificarea programelor
- capacitatea de ajustare a parametrilor de aschiere
- cunostinte bune in utilizarea SDV
- Operare PC – nivel de baza;
- Asigurarea functionarii optime a masinii conform specificatiilor tehnice;
- Intretinerea masinii/utilajului pe care lucreaza.

Descrierea jobului

Pregateste semifabricatele ce urmeaza a fi masinate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
- Pregateste utilajul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀si sculele aschietoare
- Monitorizeaza procesul si opereaza masina
- utilizeaza echipamente de masura si control in scopul verificarii bunei executii;
- Ajusteaza parametrii si programele CNC in vederea obtinerii performatelor optime
- Mentine in bune conditii de functionare echipamentele si instrumentele de lucru.

Douce Hydro Romania este o companie romano-franceza specializata in productia cilindrilor hidraulici standard si customizati.
visit us :www.doucehydro.com
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024