Gratis

Operator CNC

Stecher Metronics S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

- Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi;
- Cunostinte operare masini cu comanda numerica;
- Cunostinte desen tehnic;
- Verificarea calitatii produselor fabricate.
- Cunostinte utilizare scule si instrumente de masura si control (calibre, sublere, micrometre);
- Dornic sa aprofundeze in permanenta cunostintele tehnice;

Descrierea jobului

- Asigura realizarea pieselor in urma setarii si operarii masinilor cu comanda numerica (CNC);
- Pregateste semifabricatul pentru operatia de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀prelucrare prin aschiere;
- Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica (CNC), conform instructiunilor de operare si cu specificatiile tehnice;
- Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice;
​- Asigura schimbarea placutelor de aschiere si corectia sculelor;
- Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza.
- Verificarea pieselor finite; si asigurarea calitatii pieselor produse.

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră și sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastra prin e-mail la adresa adelina.hotea@stecher-metronics.com

Pentru informații suplimentare, vă stăm la dispoziție.

Suntem o companie inovatoare și de încredere, specializată în prelucrarea prin strunjire de precizie. Prelucram oțel inoxidabil, oțel și aluminiu turnat.

Cu sediul central în Germania, un sediu secundar în Istanbul si un al treilea sediu in Iasi, Romania inaugurat recent, compania a câștigat o reputație excelentă în industrie datorită calității superioare a produselor și serviciilor sale.

Grupul de companii Stecher deține o echipă de specialiști calificați și experți, care sunt dedicați să livreze soluții eficiente și personalizate pentru clienți. Compania utilizează tehnologii, masini CNC de ultimă generație și echipamente avansate pentru a asigura un nivel ridicat de precizie și performanță în procesul de prelucrare.

Calitatea este un aspect fundamental al grupului de companii Stecher. Așadar am implementat un sistem de management al calității riguros și care se conformează standardelor industriale internaționale pentru a asigura livrarea de produse superioare și fiabile.

De asemenea, colaborăm strâns cu clienții noștri pentru a înțelege în mod precis cerințele și a oferi soluții adaptate nevoilor lor specifice.

În plus, acordăm o atenție deosebită sustenabilității și protecției mediului. Implementăm practici ecologice, ne angajăm să reducem impactul asupra mediului înconjurător prin optimizarea proceselor de producție și gestionarea responsabilă a resurselor.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024