Gratis

Operator CNC - Ghimbav

TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.

Candidatul Ideal

Abilități specifice postului:
  • cunoaște modul de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică CNC, strungurilor, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor ︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍şi verificatoarelor utilizate.
  • experienta pe masini de: frezare, strunjire, debitare, presare, sertizare ,filetare,diferite operatii de asamblari de componente.
  • cunoștințe tehnice solide, proceduri specifice de lucru și ordinea de execuție a acestora, tipuri și parametri funcționali ai utilajelor și SDV-urilor, documentația tehnică a acestora.
  • notiuni generale de desen tehnic.

Descrierea jobului

operator CNC strung -experienta pe strungurile Okuma ,sistem de operare ISO.

Descriere job:
se lucrează în secția ︁de producție, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀utilizând sculele și dispozitivele specifice domeniului precum dispozitive de prindere, scule tăietoare, freze de diverse profile, cuțite de strung, scule cu plăcuțe sau fără plăcuțe, electrozi, șublere, micrometre, calibre și alte instrumente de măsură.

Responsabilitati:
-aprovizionarea locului de muncă cu materiale, semifabricate, SDV-uri in conformitate cu tehnologia de fabricatie.
-este insarcinat cu transportul, manipularea şi depozitarea materialelor, semifabricatelor şi S.D.V-urilor pe tipuri, după destinaţia tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului, în spaţii special amenajate (marcate).
-asigură funcţionarea maşinilor-unelte cu comandă numerică.
-studiaza comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării.
-prelucrează piesele.
-verifică vizual integritatea pieselor executate, starea şi aspectul suprafeţelor prelucrate
-depozitează şi expediază piesele prelucrate.
-completeaza documentele referitoare la producție.

Beneficii:
- tichete de masa in valoare de 30 RON/zi;
- transport gratuit asigurat;
- abonament servicii medicale;
- asigurare de viata si/sau accidente;
- al treisprezecelea salariu;
- extra zile de concediu;
- evenimente/petreceri de companie;
- ore suplimentare platite 200%;
- traininguri.

S.C. TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. cu peste 20 de ani de experienta in producerea de componente metalice din industria constructiilor

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024