Gratis

Operator CNC - Fabrica MAKITA EU

MAKITA EU

Candidatul Ideal

  • Liceu Industrial sau scoala profesionala
  • Curs de calificare in munca profil "prelucrari prin aschiere" sau operator CNC - reprezinta avantaj
  • Atentie la detalii, indemanare, precizie
  • Cunostinte de desen tehnic, tolerante, masuratori
  • Experienta in ateliere de prelucrari prin aschiere - reprezinta avantaj
  • Cunostinte programare CNC - reprezinta avantaj
  • Persoana muncitoare, dornica de a invata si de a progresa, atat personal, cat si profesional, dispusa sa invete la locul de munca

Descrierea jobului

Despre activitate, competente si abilitati:

- Cunoasterea notiunilor de prelucrari mecanice, viteze de aschiere, tipuri de scule folosite in ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄procesele de prelucrari prin aschiere
- Cunostinte de desen tehnic - capabil/a sa foloseasca desenele de executie in prelucrarea componentelor pentru dispozitivele fabricate in atelierul mecanic
- Efectuarea corecta a masuratorilor pentru incadrarea in tolerantele admise
- Executarea operatiunii de verificare a piselor de schimb produse in Atelierul mecanic/ workshop
- Verificarea cotelor si a tolerantelor dimensionale, geometrice, caracteristici mecanice (duritate,rugozitate) si caracteristici generale (aspect, grad de finisare)
- Sa posede cunostinte teoretice si practice despre masinile CNC si modul de lucru cu masini CNC - cunostinte de programare G-code reprezinta un avantaj
- Cunoasterea regulilor de depozitare, manipulare corecta precum si a operatiilor de montare, demontare si intretinere
- Respectarea normelor de siguranta si organizare, principii 5S.

Beneficii pentru angajatii nostri:
  • Asiguram transport gratuit
  • O masa calda pe zi gratuita
  • Bonus in functie de performanta
  • Bonus suplimentar, anual
  • Bonusuri de vechime
  • Prime de sarbatori, cadouri pentru copii
  • Stabilitatea locului de munca
  • Stabilitate financiara pe termen lung
  • Facilități Cazare (https://makitajobs.ro/facilitati-cazare/)

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice, care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare. In anul 2015, corporatia Makita a sarbatorit 100 de ani de la infiintare, perioada in care a devenit cel mai important producator japonez de scule electrice portabile, cu recunoastere internationala.Makita are fabrici aplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie, SUA si Romania, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei. Corporatia Makita a inceput fabricarea de scule in Romania in martie 2007, preconizand ca aceasta unitate de productie sa devina cea mai importanta din Europa. In prezent fabrica Makita din Romania are peste 2500 de angajati. Obiectivul Makita este de a deveni cel mai bun furnizor mondial de scule electrice, inclusiv scule cu acumulatori, masini de prelucrare a lemnului, scule pneumatice si scule pentru gradina, toate acestea facand viata mult mai placuta si confortabila pentru utilizatori.

Te invitam la Makita - Locul tau de munca stabil - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Jud. Ilfov
E-mail: recrutare@mmrmakita.eu

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, SC MAKITA EU SRL, va procesam datele personale, in calitate de controlor de date, impreuna cu masurile si procesele folosite, pentru a asigura o protectie adecvata.

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024