Gratis

Operator Calitate/Laborant Stație betoane

GI GROUP STAFFING COMPANY SRL

Candidatul Ideal

RECRUTĂM Operator Calitate/Laborant Stație betoane cu sau fără experiență, pentru clientul nostru, lider global în soluții de construcție inovatoare și durabile.

Locatie: Ilfov. Stația de betoane din Cernica
Program de lucru: o singură tură de zi, de la 06:30/07:00 până la 15:00/15:30 (dacă este caniculă) sau de la 08:00-16:30

Cerințe:
  • Absolvent de studii medii/Școală profesională cu Bac-ul luat, de preferat în domeniul construcțiilor;
  • Să dețină Permis de conducere;
  • Avantaj: Calificare de “Laborant”;
  • Cunoștințe de operare pe calculator (introducere date și trimitere mail);
  • Muncitor, sociabil, comunicativ;
  • Dornic să învețe o meserie, sincer și responsabil.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Recepția materiilor prime aprovizionate și verificarea acestora dpdv calitativ împreună cu membrii comisiei de receptive;
  • Implementează măsuri corective ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄în timp util privind utilizarea doar a materiilor prime corespunzătoare calitativ;
  • Transmiterea solicitării de actualizare a rețețelor;
  • Prelevare și confecționare corectă a probelor de beton proaspat, păstrare în condiții de temperatură și mediu conforme cu standardele;
  • Efectuarea de determinări pe produsele livrate în conformitate cu planul de control al producției și instrucțiunile de lucru;
  • Monitorizarea calității betonului descărcat la șantier pe durata livrării;
  • Răspunde de trimiterea la timp a probelor de beton către laborator;
  • Menținerea de înregistrări corecte și clare în toate aplicațiile și documentele de laborator;
  • Verifică și răspunde de funcționarea corespunzătoare, de verificările metrologice și etalonarea echipamentelor de laborator.

Beneficii:
  • Tichete de masă 40 lei/zi;
  • Voucher de vacanță;
  • Abonament medical “Medicover”;
  • Indemnizație de transport ;
  • Curs de formare profesională "Laborant".

We #changelives! Jobul tău este munca noastră și o facem cu pasiune, implicare și responsabilitate. Suntem #Morethanwork și de aceea punem oamenii în centrul soluțiilor și valorilor noastre.

Ne mândrim cu o echipă unită, pasionată de activitatea pe care o face și dornică să învețe permanent. Oamenii Gi Group Holding cred cu tărie că munca lor ar trebui să fie concentrată pe a crea valoare pentru oameni și companii, oferindu-le soluții simple și clare.

Cu prezență directă și prin parteneriate strategice în 57 de țări, operăm în Europa, APAC și America. Având peste 6.700 de colegi în întreaga lume, cu soluții și expertiză într-o gamă completă de industrii și sectoare, suntem capabili să oferim servicii specializate valoroase, atât clienților internaționali, cât și locali.

Astfel, Gi Group Holding este unul dintre liderii globali de servicii integrate de resurse umane și are ca scop evoluția pieței muncii prin crearea de valoare sustenabilă, socială și economică, subliniind valoarea personală și socială a muncii.

Clasați la nivel global drept una dintre cele mai mari firme de recrutare de personal de către Staffing Industry Analysts, suntem, de asemenea, un membru corporativ global al Federației Mondiale a Ocupării Forței de Muncă.

Găsește-ți locul de muncă potrivit în întreaga lume cu Gi Group Holding!

Vrei să afli mai multe despre Gi Group Holding și ce putem face pentru tine? Contactează-ne!

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024