Gratis

Operator calculator - juridic

SOCIETATE PROFESIONALĂ NOTARIALĂ " BARBU"
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

- Serios, interesat, organizat,
ordonat si responsabil, cu un bagaj minim de cunostinte juridice aplicate in domeniul notarial, cu bune abilitati de comunicare si de tehnoredactare, cu experienta in organizarea interna a unui birou notarial;

- experiența în domeniul notarial este obligatorie, iar cu cât aceasta este mai îndelungată, cu atât reprezintă un avantaj mai mare în ce privește oferta salarială;

- excelente abilități dе comunicare și relaționare interumană (amabilitate și deschidere față dе clienți, răbdare, atenție la detalii, capacitate dе organizare);

- cunoștințe avansate dе operare PC, în special Word și Excel (rapiditate și acuratețe în redactarea documentelor, abilitatea dе a tasta cu viteza);

- întrucât activitatea notarială presupune un contact permanent cu clienții, acest aspect implică efortul dе a vorbi mult și dе a rezolva probleme multiple în același timp, totul prin concizia și exactitatea informațiilor oferite și inclusiv prin capacitatea dе prioritizare a activităților;
- bun cunoscător al gramaticii limbii române;
- atenție la detalii, profesionalism și iniţiativă, punctualitate, spirit de echipă, rezistență la stres;
- discreție, confidențialitate, seriozitate, corectitudine și loialitate;

Descrierea jobului

-Redactarea proiectelor de acte notariale: contracte, succesiuni, divorțuri, procuri, declarații etc.;
- Verificarea și păstrarea documentațiilor necesare întocmirii tuturor actelor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂notariale;
- Verificarea și înscrierea actelor notariale în registrele naționale notariale INFONOT, întocmirea tuturor verificărilor necesare în cazul fiecărui tip de act;
- înscrierea și păstrarea evidenței lucrărilor în Eterra;
- Realizarea și păstrarea relației directe cu publicul și cu colaboratorii biroului într-un mod deschis, amabil și profesionist.

În cadrul biroului nostru își desfășoară activitatea doi notari publici, formând împreună cu personalul de specialitate un colectiv cu experiență de peste 35
în de ani în domeniul notarial, dispunând de asemenea de entuziasmul, pragmatismul și dorința de a evolua a celor tineri. Mediul de lucru este unul primitor, dinamic, corespunzător rezolvării în bune condiții a gamei largi de speţe juridice cu care ne ocupăm, toate acestea fiind soluționate cu sprijinul unei echipe de profesioniști.

Publicat 5 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 4 Nov. 2024