Gratis

Online Sales Representative

Magnum
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:

Experiență anterioară în vânzări sau telesales (experiența în vânzări online este un avantaj).
Abilități excelente de comunicare și negociere.
Experiență în utilizarea instrumentelor CRM și a platformelor de marketing digital (de exemplu, Mailchimp).
Mentalitate orientată spre rezultate și capacitatea de a lucra în mod autonom.
Cunoștințe de bază despre piața online și ecommerce.
Abilități excelente de organizare și atenție la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Gestionarea și dezvoltarea portofoliului de clienți prin vânzări online, email și apeluri telefonice.
Gestionarea produse magazin online ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀.
Contactarea și menținerea relațiilor cu clienți noi și existenți, oferind soluții adaptate nevoilor acestora.
Crearea de oferte și campanii personalizate prin email marketing, bazate pe nevoile pieței.
Gestionarea comenzilor primite online și oferirea de suport clienților în procesul de achiziție.
Utilizarea unui CRM pentru a urmări lead-urile și a asigura un flux continuu de vânzări.
Colaborarea cu echipa de marketing pentru a îmbunătăți strategiile de promovare și atragere de noi clienți.
Analizarea pieței și identificarea de noi oportunități de vânzare.

"Cu o experiență de peste 30 de ani, Magnum Group este un producător și distribuitor de consumabile pentru service roți și echipamente de protecție de unică folosință."

www.magnum.com.ro

www.nitrotouch.com

Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024