Gratis

Ofiter Prelegal - Verificare Intocmire Dosare

Improvement Credit Collection

Candidatul Ideal

• Studii medii / superioare finalizate;
• Abilitati de lucru cu baze de date ( usurinta in utilizarea Ms Office Excel);
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Atentie la detalii si acuratete;
• Spirit de echipa si adaptabilitate;
• Abilitati de negociere si comunicare.

Descrierea jobului

Obiectiv General:
Suport in procesul de recuperare a sumelor datorate prin executarea silita pentru portofoliul de debitori pentru care urmeaza ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀a se intreprinde sau deja s-au inceput actiuni legale de recuperare a sumelor datorate de acestia.

-sa asigure planificarea, organizarea, conducerea, coordonarea si controlul intern al activitatilor specifice desfasurate;
-sa asigure verificarea facturilor reprezentand cheltuieli de executare silita;
-sa verifice si sa transmita facturile primite conform specificului acestora si instructiunilor de lucru;
-sa solicite comunicarea incheierilor si sa inregistreze dosarele pe executor si sucursale BT;
-sa inregistreze si sa distribuie corespondenta;
-sa verifice incheierile de incuviintare si sa gestioneze eventualele erori inregistrate pana la remedierea acestora.

Avantajele oferite pentru a te alatura echipei noastre:

Mediu de lucru atractiv: Valorile precum integritatea si respectul sunt fundamentale pentru succesul nostru colectiv;
Oportunitati de dezvoltare profesionala: Beneficiezi de programe de training si cursuri pentru a-ti dezvolta abilitatile;
Cultura organizationala incluziva: Experimenteaza un mediu de lucru diversificat si incluziv, unde fiecare contributie este valorizata si respectata;
Echipa prietenoasa: Alatura-te unei echipe unite, in care se incurajeaza colaborarea, sprijinul si schimbul de idei;
Salariu fix atractiv, tichete de masa si beneficii suplimentare.

IMPROVEMENT CREDIT COLLECTION SRL (ICC) a fost infiintata in iulie 2013 de catre Grupul Financiar BANCA TRANSILVANIA, ca o companie furnizoare de servicii de colectare a creantelor, prin proceduri extra-judiciare si prin intermediul procedurilor judiciare.

Oferta ICC pentru clientii sai este reprezentata de toate tipurile de activitati de debt management si de colectare (colectarea de creante in faza amiabila si in faza legala, B2C, B2B).

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Banca Transilvania are 2,5 milioane de clienti, aproape 500 de sedii si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 26 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024