Gratis

Ofiter Asistenta Clienti- IFN- Bucuresti

AVENTUS GROUP I.F.N. S.A.
3 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim in echipa oameni proactivi, deschisi catre noi oportunitati si cu gandire pozitiva. Asadar, daca esti interesat sa devii parte a familiei financiare multiculturale, pentru biroul nostru din Bucuresti, cautam un Ofiter de asistența clienti, cu norma intreaga.

Te asteptam sa ne cunoastem daca ai:

• Experienta de lucru în centre de contact clienti sau industrii conexe constituie un avantaj;
• Experienta anterioara similara cu aplicatiile de apelare si platformele digitale CS este benefica;
• Experienta minim un an in domeniul financiar bancar/nonbancar;
• Bune abilitati de comunicare, motivare si operationale;
• Un nivel ridicat de cunostinte de limba romana,(nivel nativ), atat scris cat si vorbit;
• Cunostinte de baza de limba engleza;
• Calm, empatie, orientare catre client si dedicare echipei;
• Cunoasterea tehnicilor de vanzare, a domeniului de creditare si a regulilor de lucru in apelurile primite/initiate;
• Increzator, motivat si orientat spre rezultate;
• Dorinta de continua perfectionare.

Descrierea jobului

Responsabilitatile rolului:
• Eficienta si performanta ridicate, asigurand in acelasi timp calitate inalta prin respectarea protocoalelor companiei, pentru a deservi ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄clientii cu privire la intrebarile referitoare la produsele Aventus, prin apeluri telefonice informative pe zona de plati (outbound 80% ),e-mailuri, chat-uri, canale de social media (inbound calls 20%);
• Negocierea, motivarea si sprijinirea clientilor pentru a fi informati in demersurile realizarii si finalizarii cererilor de imprumut;
• Inregistrarea activitatilor de suport clienti in programele dedicate;
• Intelegerea proceselor de asistenta pentru clienti, legislatie si reglementari, tendintele pietei si cele mai bune practici din industrie;
• Efectuarea de propuneri pentru sisteme, procese si imbunatatirea/optimizarea produselor.

Noi oferim:
• Salariu competitiv;
• Bonus de performanta;
• Posibilitatea de a lucra in sistem hibrid;
• Oportunitatea de a lucra intr-o companie financiara internationala in expansiune continua;
• Proiecte provocatoare si interesante;
• Posibilitati de dezvoltare a carierei;
• O atmosfera prietenoasa si suport permanent.

Aventus este un grup de furnizori inovatori de credite digitale care conduc progresul financiar al clienților europeni și asiatici din 2009. În prezent, companiile Grupului Aventus desfășoară afaceri cu succes în 14 țări. Cu sediul central în Vilnius, Lituania, Aventus Group operează în Letonia, Polonia, Ucraina, Belarus, Kazahstan, Moldova, Vietnam, Filipine, Sri Lanka, Kenya, India și România. Centrul IT cu peste 150 de profesioniști este forța noastră motrice din spatele soluțiilor IT inovatoare și eficiente și al integrărilor FinTech.
Aventus Group nu este doar un angajator. Suntem o familie de peste 1500 de profesioniști și experți în domenii diverse și avem grijă de membrii familiei noastre de-a lungul carierei lor și nu numai. Cultura puternică și sentimentul de apartenență ne ajută să asigurăm partajarea competențelor și dezvoltarea carierei peste granițele naționale.
A te alătura grupului Aventus înseamnă a te alătura unei companii financiare internaționale și dinamice în curs de dezvoltare, în care toți angajații își pot împlini potențialul. În plus, este o oportunitate de a lua parte la proiecte financiare ambițioase, de a avea provocări interesante și de a câștiga experiență valoroasă în timp ce lucrezi cu experți.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 26 Aug. 2024 Expiră 25 Sept. 2024