Gratis

Moasa si asistent terapie neonatala - Maternitate Medicover

Medicover

Descrierea jobului

La Medicover vei avea oportunitatea de a lucra într-un mediu profesionist, axat pe actul medical de calitate superioară la standarde ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈internaționale.

În rolul de Moasa vei contribui direct la tratamentul și îngrijirea pacienților noștri, având responsabilități precum:

  • Asigura prеgаtirеа completa a mаmei pеntru nаstеre, desfasoarа activitаti de educatie pеntru sanatate, alaptare naturala, initiaza si desfasoara programe de pregatire a viitorilor parinti;
  • Pregateste pacienta pentru examinare;
  • Pregateste gravida pentru nastere (din punct de vedere fizic si psihic);
  • Monitorizeaza gravida si fatul in timpul travaliului si ii explica acesteia modificarile fiziologice care au loc in timpul travaliului si dupa nastere;
  • Ingrijeste lauza (cu evolutie fiziologica sau patologica);
  • Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei medicului;
  • Monitorizeaza functiile vitale;
  • Recolteaza probe biologice.

În rolul de Asistent Medical Terapie Neonatologica vei contribui direct la tratamentul și îngrijirea pacienților noștri, având responsabilități precum:

  • Asigurarea ingrijirii nou-nаscutului, conform indicatiilor primitе din pаrtea mеdicului nеonаtolog;
  • Monitorizarea functiilor vitale ale nou-nascutului, efectuand in functie de caz tehnicile specifice de terapie intensiva;
  • Complеtarea dаtelor dе idеntificare ale nou-nаscutului si intocmestе fisa specifica de suprаveghere;
  • Efectuarea vaccinarii, recoltarea probelor biologice si pregatirea nou nascutului pentru examinari si explorari;
  • Oferirea de suport lauzei in ceea ce priveste alaptarea; este responsabil de calitatea alimentatiei nou-nascutului.
  • Monitorizarea, inregistrarea si raportarea simptomelor / modificarilor in starea de sanatate a copiilor;
  • Prelevarea produselor biologice;
  • Pregatirea instrumentarului, aparaturii necesare si asistarea medicului pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
  • Monitorizarea, inregistrarea si raportarea simptomelor si modificarilor in starea de sanatate anou nascutilor;
  • Prelevarea probelor si produselor biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator;
  • Administrarea medicatiei si efectuarea tratamentelor injectabile la recomandarea medicului.

Ne dorim să întâlnim candidați care să valorifice aceste competențe interpersonale și să contribuie la o atmosferă caldă și primitoare în cadrul Spitalului nostru.

Calificări necesare

Pentru a te alătura echipei noastre, ai nevoie de:

  • Minimum un an de experiență relevanta;
  • Diplomă de absolvire a unei școli postliceale sanitare;
  • Autorizatie de liberă practică valabilă vizată la zi; Asigurare pentru malpraxis;
  • Cunoștinte de operare PC;
  • Abilitatea de a efectua sarcini repetitive;
  • Disponibilitatea de a lucra în ture;
  • Cunoșterea Codului de Etică și Deontologie a asistentului medical.

Calitățile pe care le căutăm

  • Prezinți o atitudine pozitivă și prietenoasă, oferind pacienților o experiență remarcabilă prin zâmbetul tău și abordarea empatică;
  • Demonstrezi entuziasm și o predispoziție naturală pentru comunicare eficientă cu pacienții, ascultându-le nevoile și răspunzând prompt la întrebările lor;
  • Ești un membru de echipă de încredere, colaborând eficient cu colegii tăi și contribuind la un mediu de lucru armonios și productiv.
  • Ai capacitatea de a gestiona informații și situații confidențiale, asigurându-te că toate datele pacienților sunt tratate cu cea mai mare discreție și profesionalism.

Beneficii

Oferim un pachet competitiv de beneficii care include:

  • Abonament medical MEDICOVER pentru tine și familia ta (soț/soție, copii până la 18 ani);
  • Tichete de masă și contract individual de muncă;
  • Bonusuri pentru sărbătorile legale (Crăciun / Paște);
  • Zile de concediu de odihnă suplimentare, în funcție de vechime;
  • Zile de concediu de studiu plătite și acces la cursuri și traininguri prin platforma noastră internă de E-learning;
  • Posibilități de promovare internă și programe de creștere a veniturilor (ex. Refer a Friend, Lead Medicover);
  • Ajutoare financiare pentru evenimentele familiale și acces la diferite congrese și conferințe medicale;
  • Flexibilitatea programului de lucru (acolo unde specificul activității permite);
  • Utilizarea echipamentelor tehnice de ultimă generație.

Așteptăm cu interes să te cunoaștem și să te integrăm în echipa noastră de profesioniști. Vino să contribui la standardele de excelență Medicover!

Inca din primii ani de activitate pe piata serviciilor medicale private din Romania, am pus mereu pacientul in centrul preocuparilor noastre si am depus eforturi pentru a creste calitatea sanatatii. Astfel, am reusit sa construim o retea extinsa de clinici si spitale multidisciplinare, unde le oferim pacientilor servicii integrate de diagnostic, tratament si interventii la standarde de excelenta, tehnologie si echipamente performante, minim-invazive, cu misiunea de a imbunatati rezultatele terapeutice si calitatea actului medical. Dincolo de investitiile sustinute, reputatia si pozitia Medicover in topul furnizorilor de sanatate sunt rezultatul muncii unei echipe de profesionisti care intelege puterea lui „impreună”. Colaboram strans, impartasim cunostintele si ne sprijinim reciproc. Relatiile bazate pe incredere, respect si transparenta ne unesc si ne motiveaza sa ne depasim asteptarile. Descopera povestea din spatele succesului pe Medicover Romania/ Despre Noi.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024