Gratis

Merchandiser

Simba Invest S.R.L.

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii liceale;
- Permis de conducere (experienta min. 2 ani)
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Abilitati de negociere;
- Atitudine pozitiva, proactiva si capacitatea de atentie si analiza asupra detaliilor;
- Limba engleza – nivel de baza de cunostinte;
- Cunostinte de calculator – nivel de baza de cunostinte;
- Experienta minima in merchandising si/sau Vanzari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Indeplinirea obiectivelor Mondelez Romania prin maximizarea impactului tuturor activitatilor comerciale, marketing si merchandising in magazinele arondate conform standardelor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂si politicii Mondelez Romania.

- Influentarea creşterii cererii de consum pentru produsele Mondelez Romania prin exercitarea responsabilitatilor pozitiei in magazinele atribuite.
- Scopul fundamental este de implementare si mentinere in magazine a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sau in materie de:disponibilitate a produselor prin influentarea evitarii situatiilor de suprastoc si lipsa de stoc de la nivelul punct de vanzare prin optimizarea stocului, respectiv prin informarea in timp util a colegilor responsabili (managerul de cont), din departmentull de vanzari al Mondelez Romania, cu activitatea de negociere cu factorii de decizie ai respectivelor magazine din ruta arondata - expunere - vizibilitate - atractivitate - impact - stabilitate, ale produselor Mondelez Romania, la consumatori si cumparatori prin influentarea / negocierea / implementarea efectiva prin activitate de mercantizare a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sai in magazinele arondate
- Responsabil pentru maximizarea impactului vizual al produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata
Implementarea activităţilor de trade marketing în zona desemnată si utilizarea eficientă a resurselor alocate
Gestionarea materialelor publicitare si de expunere a produselor Mondelez Romania (engl. – POPMs): responsabil pentru POPM-urile alocate în termeni de inventar, plasare, mentinere / intreţinere corespunzătoare în magazinele arondate.
- Influenteaza evitarea situatiilor de suprastoc sau lipsa din stoc prin optimizarea stocului produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata.
- Influentarea procesului de comanda / aprovizionare periodica la magazinele din ruta arondata in vederea optimizarii stocului respectiv asigurarii stocului necesar derularii in bune conditii a planului promotional cu evitarea situatiilor de lipsa de stoc sau suprastoc.
- Negocierea, implementarea, menţinerea şi îmbunătăţirea permanenta a spaţiului la raft pentru produsele noastre şi realizarea de plasari secundare permanente si temporare pentru produsele noastre.

SIMBA INVEST Bacau, distibuitor autorizat pentru MONDELEZ, JACOBS DOUWE EGBERTS, WRIGLEY, MARS, NESTLE, KANDIA, KIMBERLY CLARK, PERNOD RICARD, ALEXANDRION, CRAMELE RECAS, HALEWOOD WINE, COTNARI, PARMALAT, etc.

www.simbainvest.ro

Sunteți gata de a lucra într-un mediu provocator, dar, de asemenea, plin de farmec și de dinamism? Sunteti gata sa va alaturati echipei de profesionisti din cadrul unei companii cu peste 25 ani de experienta in distributie? Dacă împărtășiti pasiune pentru echilibru, performanta si provocare, acesta este locul potrivit pentru a începe cariera ta.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 18 Iul. 2024