Gratis

Medic veterinar pentru adapost caini si pisici

Asociatia No limit pets

Candidatul Ideal

O persoana care vrea sa ajute cainii si pisicile abandonate, care vrea sa faca o schimbare in lumea abandonatilor.
Fiind un adapost privat cu multi catei si pisici avem o cazuistica foarte mare.
Este o provocare pentru orice medic veterinar dar si o oportunitate.
De aceea, daca aveti experienta in cele cerute, daca vreti sa faceti parte dintr-o echipa in continua dezvoltare, va rugam sa aplicati.

Descrierea jobului

  • efectuarea anamnezei
  • examenului clinic al cainilor si pisicilor din adapost
  • recomandarea examenelor de laborator
  • interpretarea acestora și stabilirea unui ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁diagnostic și protocol terapeutic
  • prescriere tratamente și recomandări în funcție de cazul clinic
  • efectuarea ecografiilor și aplicarea unui diagnostic și tratament în funcție de caz
  • orhidectomii, ovariohisterectomii, suturi plagi, participare alături de medicul principal la intervenții de ortopedie, tumori, reconstrucții etc.
  • realizare detartraje
  • abordarea internatilor în funcție de caz (infecțios sau TI), aplicarea tratamentelor și efectuarea igienei
  • abordarea urgentelor, aplicarea protocoalelor de urgență, stabilizare, diagnostic și tratament
  • efectuarea deparazitărilor, vaccinărilor și microciparilor în funcție de schema cunoscută
  • efectuarea toaletărilor terapeutice și aplicarea medicației specifice
  • evaluarea stocului, efectuarea comenzilor, recepția mărfii, aprovizionare
  • asigurarea ordinii și igienei în clinică.
Activitatea se va desfasura in comuna Prajesti, la circa 20 km de Bacau. Transportul este asigurat de asociatia noastra. Salariul este negociabil in funtie de experienta candidatului.

Asociatia No limit pets este o asociatie de protectie a animalelor care activeaza in domeniu de peste 6 ani. Avem mii de caini salvati si alte mii plasati in adoptii finale, in multe tari din Europa.

Creata din pasiune si cu multa munca, Asociatia noastra a crescut de la an la an iar in prezent putem sa ne mandrim si cu crearea si gestionarea a doua adaposturi pentru caini si pisici.
Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 28 Aug. 2024 Expiră 27 Sept. 2024