Gratis

Medic primar obstetrică-ginecologie

CABINET MEDICAL DR. IRINA CIUPILAN SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru postul de medic primar obstetrică-ginecologie deține o experiență clinică solidă de minim 10 ani în domeniu și posedă cunoștințe aprofundate în diagnosticul și tratamentul afecțiunilor ginecologice și obstetricale, precum și abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții. Acesta dispune de capacitatea de a lucra în echipă, de a lua decizii rapide în contextul unui mediu de lucru dinamic, și de a se adapta la nevoile în continuă schimbare ale pacienților noștri.

Descrierea jobului

Medicul primar in obstetrica-ginecologie are ca principale responsabilitati supravegherea sanatatii reproductive a femeilor, oferind consultatii de specialitate, diagnosticand si tratand ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄diverse afectiuni. El este responsabil pentru managementul sarcinii, monitorizarea dezvoltarii fetale si interventia in timpul nasterii. De asemenea, acesta trateaza afectiunile ginecologice, efectueaza operatii si proceduri chirurgicale si ofera suport in problemele de fertilitate.
Printre responsabilitatile specifice se numara efectuarea ecografiilor, testelor Papanicolau, colposcopiilor, laparoscopiilor si altor proceduri diagnostice si terapeutice. Medicul primar este, de asemenea, responsabil pentru crearea unui plan de tratament personalizat pentru fiecare pacienta, in functie de nevoile si conditia acesteia.

CABINET MEDICAL DR. IRINA CIUPILAN SRL și-a început activiattea în anul 2005 din dorința de a furniza publicului servicii medicale de specialitate accesibile și la cele mai înalte standarde de calitate. Acest lucru s-a materializat prin deschiderea unui cabinet ginecologic în cadrul căruia pacientele benficiază de servicii de asistență medicală specializată și personalizată nevoilor lor. Accentul pus pe profesionalism și pe calitatea serviciilor furnizate a condus în timp la dezvoltarea întreprinderii, aceasta urmând un trend ascendent, implicarea și seriozitatea care au stat la baza activităților desfășurate contribuind la creșterea notorietății societății, aceasta devenind unul dintre principalii furnizori pe piața din Municipiul Iași, în ceea ce privește activitățile specifice domeniului în care activează.
Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 9 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024