Gratis

Medic Imagistica - Spitalul Medicover Pipera

Medicover

Descrierea jobului

La Medicover, în centrul eforturilor noastre susținute se află pacientul și asigurarea unui act medical de calitate superioară, la standarde ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂internaționale.

Experiența medicală personalizată și centrată pe nevoile clinice individuale ale fiecărui pacient are la bază colaborarea multidisciplinară, investiția în aparatură medicală modernă și reunirea unor echipe de medici și profesioniști în domeniul sănătății cu vastă experiență și pregătire.

Mentionam ca este o pozitie deschisa si catre persoanele la inceput de cariera (aprox. 1 an experienta) , deoarece ne dorim sa crestem impreuna.

Sunt necesare:

  • Calitatea de membru înscris la Colegiul Medicilor și aviz de Liberă Practică;
  • Asigurarea de Malpraxis;
  • Grad - medic Specialist/ Primar;
  • Cunoștințe medii de limba engleza – scris si vorbit;
  • Cunoștințe medii de operare PC (Word, Excel, Internet).

Responsabilitati:

  • Efectuarea si intepretarea de radiografii, tomografii computerizate si investigatii de rezonanta magnetica pacientilor;
  • Urmarirea documentarii si aplicarii in practica a metodelor si tehnicilor noi de diagnostic;
  • Raspunde de corectitudinea inregistrarii pacientilor si a examinarilor;
  • Controlarea exactitatii rezultatelor din buletinele de analiza pe care le semneaza si comunica;
  • Raspunde de instruirea si pregatirea profesionala a personalului cu care lucreaza;
  • Controlarea si raspunderea de aplicarea si respectarea masurilor profilactice impotriva iradierii personalului si a pacientilor;

Calitățile pe care le căutăm

Pentru a te alătura echipei noastre de medici, este esențial să deții următoarele calități:

  • Profesionalism - menținerea și aprofundarea cunoștințelor și abilităților medicale actualizate prin educație continuă și formare profesională;
  • Compasiune și empatie în relația cu pacienții, bazate pe respect și sprijin emoțional;
  • Comunicare eficientă, astfel încât diagnosticele, opțiunile de tratament, riscurile și beneficiile asociate șă fie ușor de înțeles și de urmărit de către pacient;
  • Capacitatea de a lua decizii rapide și eficiente în situații dificile, în beneficiul pacientului;
  • Colaborarea eficientă cu alți profesioniști în sănătate și lucrul în echipă pentru a oferi cea mai bună îngrijire posibilă pacienților.

Ne dorim să întâlnim medici care să valorifice aceste competențe interpersonale și să contribuie la crearea unui mediu profesionist și empatic, unde pacienții se simt ascultați și au încredere că beneficiază de servicii medicale de calitate, în deplină siguranță.

Beneficii

Oferim un pachet competitiv de beneficii care include:

  • Posibilitatea de a construi și dezvolta o carieră pe termen lung într-o companie aflată în topul furnizorilor de servicii de sănătate din România;
  • Oportunitatea de a desfășura activitatea la standarde internaționale împreună cu o echipă de profesioniști;
  • Programe de training specializate;
  • Participarea la diferite congrese / conferințe medicale;
  • Dotări tehnice și echipamente de cea mai bună calitate;
  • Abonament medical MEDICOVER pentru tine și familia ta (soț / soție, copii până la 18 ani);
  • Zile de concediu de odihnă suplimentare, în funcție de vechime;
  • Zile de concediu de studiu plătite și acces la cursuri și traininguri prin platforma noastră internă de E-learning.

Așteptăm cu interes să te cunoaștem și să te integrăm în echipa noastră de profesioniști. Vino să contribui la standardele de excelență Medicover!

Inca din primii ani de activitate pe piata serviciilor medicale private din Romania, am pus mereu pacientul in centrul preocuparilor noastre si am depus eforturi pentru a creste calitatea sanatatii. Astfel, am reusit sa construim o retea extinsa de clinici si spitale multidisciplinare, unde le oferim pacientilor servicii integrate de diagnostic, tratament si interventii la standarde de excelenta, tehnologie si echipamente performante, minim-invazive, cu misiunea de a imbunatati rezultatele terapeutice si calitatea actului medical.

Dincolo de investitiile sustinute, reputatia si pozitia Medicover in topul furnizorilor de sanatate sunt rezultatul muncii unei echipe de profesionisti care intelege puterea lui „impreună”. Colaboram strans, impartasim cunostintele si ne sprijinim reciproc. Relatiile bazate pe incredere, respect si transparenta ne unesc si ne motiveaza sa ne depasim asteptarile. Descopera povestea din spatele succesului pe Medicover Romania/ Despre Noi.

Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024