Gratis

Marketing Trainee

DANONE ROMANIA
5 poziții

Candidatul Ideal

Your profile:

•You are a young graduate of an economic or business administration university, you participated in a students’ association or had an internship in a multinational company;
•You are a fast learner, team player and full of initiative;
•You have strong analytical skills, conscientiousness and attention to detail;
•Previous experience in working with data analytics is a plus;
•You have the ability of analyze, structure and synthetize extensive set of data;
•You have strong MS Excel and PowerPoint skills;
•You like digital environment and social media;
•You have excellent communication skills in English and Romanian;
•You should be able to work independently, with good planning and project management skills. In addition, you are a proactive and enthusiastic team player, curious, open mind and consumer oriented; willing to work in a dynamic and complex international environment.

Descrierea jobului

In this role you will have the opportunity to be exposed to the most important aspects of a marketing ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃plan, will learn how to use the marketing levers, and you will get to choose between working autonomously on implementing marketing action plans to promote and grow your brand and analyzing market dynamics, brand and product performance, data reporting.

We offer you:
• Mentoring from experienced Brand Managers;
• Dynamic, open atmosphere;
• Network with international colleagues to share best practices.

Descrierea companiei

Danone angajează zâmbete!

Dacă esti entuziast și deschis vino alături de noi să lucrăm zâmbind împreună!

Obiectivul nostru este de a aduce sănătatea prin alimente și băuturi către cea mai mare cantitate de oameni.

DESCHIDERE, PROXIMITATE, UMANISM ȘI ENTUSIASM sunt valorile noastre de bază care ne ghidează ceea ce facem în întreaga lume. Ele oferă baza deciziilor noastre de gestionare și sunt exprimate în atenția pe care o acordăm sănătății consumatorilor noștri, calității și gustului produselor noastre și mediului și societății în ansamblu.

Grupul DANONE reunește angajați din diferite culturi și medii diferite, fiecare subscriind la valori comune. Ne străduim în permanență să inovăm și încurajăm exprimarea talentului arătând încredere în oamenii noștri și oferindu-le autonomie. DANONE este prezent în 120 de țări din întreaga lume și are peste 88.000 de angajați. Marcile sale majore sunt: Danone, Actimel, Activia, Evian, Danonino, Wahaha, Aqua, Vitalinea, Volvic, Milupa, Nutricia, Nutilis.

Danone este numărul 1 la nivel mondial pentru produsele lactate proaspete și apa îmbuteliată (în volum) și numărul 2 la nivel mondial în alimentația pentru copii și nutriție clinică. Prezent în România din 1997, DANONE România este lider pe piața produselor lactate proaspete; are o fabrică de lactate proaspete în București și în jur de 700 de angajați în toate funcțiile, în toată țara.

De la înființare, Danone România și-a demonstrat un angajament continuu față de oameni și față de practicile corecte de angajare. Danone România consideră că forța de muncă diversă ajută compania să-și realizeze întregul potențial. Recunoașterea și dezvoltarea talentelor fiecărui individ aduce idei noi Danone România.

Îmbrățișăm diversitatea în organizația noastră. De aceea acordăm atenție deplină și echitabilă tuturor candidaților infiferent de rasă, culoare, religie, vârstă, sex, orientare sexuală, identitate de gen, opinie politică, origine națională și dizabilitate sau stare de sănătate. De asemenea, politica Danone România este de a respecta toate legile naționale și locale aplicabile referitoare la nediscriminare și egalitatea de șanse.

Hai și tu în echipa Danone!

Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024