Gratis

Marketing Manager

Dona

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Marketing Manager pasionat și motivat, care dorește să evolueze într-un mediu de business dinamic și de succes. Vrei să te implici în proiecte de perspectivă și să ai un impact direct asupra dezvoltării unei companii de top? Atunci te invităm să te alături echipei noastre!

Rolul Marketing Managerului implică definirea si implementarea strategiei de comunicare pentru brandurile grupului Dona, răspunzând de toate activitățile referitoare la poziționarea și dezvoltarea imaginii de brand, planficarea și implementarea campaniilor de comunicare 360.

Care sunt așteptarile noastre:

Nivelul de studii: superioare, preferabil cu specializarea Marketing. Fluent in limba Engleză, cunostințe profesionale in lucrul cu aplicațiile Microsoft Office.

Experiență și competențe:

Minim 5 ani de experiență in marketing și vânzări și minim 3 ani într-o poziție manageriala, cu echipe complexe (subordonați direcți si/sau parteneri externi). Experiența in lucrul cu agențiile de publicitate și media pentru implementarea campaniilor de comunicare 360, fie in FMCG, fie in Retail (preferabil Retail Pharma, producători de OTC/suplimente/cosmetice).

Abilități solide de planificare, organizare, negociere și time-management.

Capacitatea de influență și colaborare eficientă interdepartamentală.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

  • Dezvoltare strategie: Definirea și implementarea strategiei de comunicare pentru brandurile grupului Dona, asigurând poziționarea și dezvoltarea imaginii ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de brand.
  • Coordonare echipă: Managementul și dezvoltarea echipelor interne si externe, stabilind obiective cantitative și calitative.
  • Gestionare campanii: Planificarea și implementarea campaniilor de comunicare 360 (TV, radio, OOH, digital, farmacii, evenimente) și supervizarea bugetelor media.
  • Monitorizare și optimizare: Inițierea, urmărirea si analizarea rapoartelor de marketing si vânzări (studii de piață, analize de vânzări si indicatori de brand, promoții) și identificarea soluțiilor de optimizare a activităților.
  • Colaborare interna si externă: Cooperare activă cu departamentele Vânzări, Achiziții, Comercial, HR, Training si partenerii externi (agenții de publicitate, media si reprezentanți ai producătorilor din Industria Pharma), pentru proiectele Grupului Dona.
  • Responsabilități bugetare: Definirea, urmărirea si raportarea bugetelor alocate pentru proiectele de comunicare ale Grupului Dona

Ce îți vom oferi:

  • Un mediu de lucru competitiv și stimulativ si expunerea la proiecte variate, de anvergură, care te vor ajuta să evoluezi profesional.
  • Pachet salarial motivant

„Dacă ești gata să faci un pas înainte în cariera ta și să contribui la succesul brandului Dona, aplică acum și alătură-te echipei noastre!”

Descrierea companiei

Alatura-te si tu echipei DONA!

Infiintata in anul 1992, Farmaciile DONA si-au construit o reputatie solida in cei peste 30 de ani de activitate, fiind astazi unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania.

O companie cu capital 100% romanesc in oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi intampinat zilnic cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2.5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Investitiile continue in cursuri de formare si specializare pentru angajati, punerea la dispozitia pacientilor a unui portofoliu variat (format atat din medicamente, cat si din produse parafarmaceutice si cosmetice), ofertele comerciale competitive si campaniile de educare, informare si preventie, precum si oferirea tuturor informatiilor necesare administrarii optime si sigure a medicamentelor, vizand interesul medical al pacientilor, recomanda DONA ca pe un partener pe termen lung.

Peste 2.500 de profesionisti in domeniul sanatatii lucreaza in Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai inalt nivel calitativ. Punem pasiune pentru profesie, etica, talent de a munci cu oamenii si excelenta. Gandim serviciile DONA, pentru clienti, pentru a le oferi consiliere medicala zi de zi si tot pentru ei gandim initiative de educatie medicala.

Avem platforme de dezvoltare profesionala pentru ca farmacistii din reteaua noastra sa fie mereu la curent cu noutatile relevante din domeniu si sa poata exercita profesia cu pasiune zi de zi, conform statutului de farmacist.

Daca impartasim aceleasi valori, vino sa faci parte din echipa dedicata DONA!

Publicat 21 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 20 Sept. 2024