Gratis

Manipulant marfa

TRICO WIPERS PLOIESTI S.R.L
4 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:

Absolvent studii medii
Experienta minim 1 an pe o pozitie similara
Conducerea mai multor tipuri de transpalete – reprezinta avantaj
Atentie distributiva, bune abilitati organizatorice
Comportamente sigure, fara inclinatii spre asumare de riscuri de Securitate

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:

Manipuleaza marfa in conditii optime
Asigura incarcarea / descarcarea / transportul produselor aprovizionate
Se asigura ca marfa ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀descarcata / incarcata este conforma si este responsabil ca tot ceea ce nu este conform sa fie consemnat in CMR de catre receptioner
Depoziteaza la raft conform locatiei, respectand locatiile si etichetarea standard SAP
Aprovizioneaza liniile de fabricatie cu referinte si ambalaje corespunzatoare, utilizand transpaleta electrica sau manuala
Asigura preluarea produselor finite din liniile de fabricatie spre magazie
Respecta procedurile SAP de alimentare a liniilor de productie
Depoziteaza fractiile produse finite si fractii componente
Evacueaza ambalajele uzate de pe linii
Responsabil de acuratetea inregistrarilor in SAP si a documentelor
Se asigura ca materiile prime sunt depozitate in locatiile corecte
Se asigura de distribuirea corecta a materialelor in diferite zone din productie

First Brands Group (TRICO) is the name that represents our unrelenting promise to our customers for prosperous growth.

We are a global Original Manufacturer and Aftermarket supplier offering the most complete line of innovative driver visibility products under trusted brands.

We are a team of professionals dedicated to building profitable, enduring growth among all our customers with an unrelenting drive to exceed customer’s expectations.

Designed and engineered with Original Equipment rigor and quality, our products serve vehicle manufacturers, technicians and drivers everywhere.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024