Gratis

Manipulant marfa in unitate de productie

MICROSIN SRL

Candidatul Ideal

Absolvent de studii medii, cu constitutie atletica si experienta minim 1 an intr-un depozit sau o unitate de productie.
Experiența de lucru cu liza electrică sau motostivuitor - obligatoriu;
Cunoştinţe de utilizare PC;
Disponibilitate de a lucra pe 2 ︉︂︉︎︂︍︄︂​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎schimburi;
Experienta in manipularea substantelor chimice prezinta un avantaj;
Experienta in utilizarea sistemelor informatice de gestiune (ERP/WMS) prezinta un avantaj.
Permis de conducere categoria B prezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Descarcarea, receptia materiilor prime in depozit, punerea acestora pe paleti si etichetarea fiecarui ambalaj.
Manipularea materiilor prime in vederea prelevarii ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂probelor pentru analize.
Pregatirea materiilor prime necesare fazelor de productie, in functie de solicitarea primita de la departamentul productie.
Divizarea materiilor prime (substante chimice) pentru a acoperi necesarul departamentului productie.
Completarea documentelor privind transferurile intre gestiuni.
Ambalarea, punerea pe palet si infolierea produselor finite obtinute.
Transferul produselor finite din departamentul Productie in depozit.
Incarcarea mijloacelor de transport cu produsele finite, in functie de comanda primita.
Curatenia in depozitAsigurarea curateniei in depozit.
In cadrul activitatii zilnice este necesara manipularea fizica a ambalajelor ce au intre 20 kg si 30 kg. Ambalajele mai grele sunt manipulate cu ajutorul lizelor.

Beneficii:
Program de lucru: 8 ore, in doua ture. Nu se lucreaza in week-end.
Salariu motivant plus bonuri de masa de cate 40 lei/zi lucrata.
Zile de concediu acordate: 24 zile. Zilele incapand cu ultima Vineri inainte de Craciun si pana in prima Luni dupa Anul nou sunt libere, fara a fi deduse din zilele de Concediu.
Orele suplimentare sunt platite dublu, pe cartea de munca.

MICROSIN este o companie romaneasca certificata GMP, ce are ca obiect de activitate: Fabricarea substantelor active farmaceutice.
MICROSIN isi desfasoara activitatea intr-un spatiu de productie modern, conform legislatiei UE, fiind periodic inspectata si acreditata de Autoritati si clienti. Avem in productie peste 27 de produse si sunt in plan de implementare a inca 6 produse noi. Clientii MICROSIN sunt companii farmaceutice atat din Romania, cat si din Europa, Asia, America de Sud.
Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024