Gratis

Manager vanzari

SC. BLITZ NETWORK SA
5 poziții

Candidatul Ideal

Te salut.

Numele meu este Catalin Priscornita si sunt CEO-ul si Fondatorul Blitz. Am o experienta de peste 20 ️️︋︆︇︁︌︂︂︆︄︄︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de ani in real estate si acum aproape 15 ani am fondat Blitz, agentie imobiliara din Cluj Napoca. Dupa doar cativa ani am devenit liderii pietei locale, dezvoltand afacerea pe plan local la o structura de peste 100 de brokeri imobiliari.

In 2020 am realizat masterplanul de dezvoltare nationala prin francize si birouri proprii si incepand cu 2021 am inceput dezvoltarea. Pana astazi in 2024, am reusit sa fim prezenti in peste 30 de orase din Romania cu o retea de peste 450 de blitzeri si cu venituri anuale de peste 10 milioane de euro in comisioane.

Modelul nostru de business este unic si foarte greu replicabil, avand la baza foarte multi diferentiatori si USP-uri (Unique Selling Point).

Drept urmare postul pe care il caut in prezent este de Manager de Vanzari, pozitie N-2 in structura organizatorica, coordonat fiind de rolul de ASM.

Practic ce ne propunem este sa dezvoltam impreuna cu tine o noua echipa de agenti imobiliari in oricare dintre orasele din Romania care depasesc 50.000 de locuitori, indiferent ca exista sau nu exista birou Blitz in respectivul oras.

Descrierea jobului

Cum trebuie sa fi ca si persoana ?
  • Direct si transparent in comunicare, abordand lucrurile cu claritate si onestitate
  • Axat pe cautarea adevarului, astfel te concentrezi pe identificarea solutiilor corecte, nu doar pe a avea dreptate.
  • Sa ai o minte deschisa si echilibrata, capabila sa gestioneze provocarile fara blocaje emotionale
  • Sa ai o atitudine pozitiva fata de oameni si sa iti mentii un echilibru sanatos intre viata personala si cea profesionala.
  • Sa ai energie multa si sa iubesti oamenii.
  • Sa ai obiective personale indraznete pentru care sa fi constient ca trebuie sa te implici si sa muncesti.
Cum trebuie sa fi ca si profesionist?
  • Sa ai experienta in dezvoltarea si coordonarea echipelor de vanzari de minimum 5 ani acumulati
  • Sa ai experienta in coordonare echipe de vanzari din minim doua industrii diferite
  • Sa fi fost la inceputul carierei tale un foarte bun vanzator cati ani
  • Sa sti sa faci profesionist coordonare (monitorizare, supervizare, ghidare).
  • Sa fi lucrat cu obiective strategice si operationale pe care a trebuie sa le diseminezi in randul agentilor de vanzari
  • Sa ai competente certificate in managementul vanzarii si cursuri de vanzari
  • Sa ai competente de baza de coaching, mentoring, leading, training.
  • Sa sti sa ceri si sa dai rapoarte si sa sti sa evaluezi oamenii din echipa.
  • Sa ai capacitatea sa conduci echipe folosind mai multe stiluri de management si sa sti cand sa le utilizezi (suportiv, directiv, etc)
  • Sa fi selectat si recrutat in viata ta profesionala peste 100 de persoane, agenti de vanzari dar nu numai.
  • Sa accepti rolul de jucator-antrenor cel putin 6 luni de zile.
Ce primesti in urma colaborarii cu noi?
  • Instrumente de lucru si sisteme integrate de management;
  • Acces la un plan de cariera bine stabilit;
  • Training-uri de dezvoltare pe tot parcursul tau in companie, oferite de catre cei mai buni specialisti din domeniu
  • Venituri financiare mari si foarte mari corelate cu rezultatele generate de tine.
  • O colaborare flexibila unde tu iti faci propriul program si agenda zilnica
  • Ghidaj si repere de bune practici in managementul echipelor de oameni
  • Training-uri de dezvoltare pe tot parcursul tau in companie

Suntem BLITZ si de peste 14 ani pe piata imobiliara din Cluj si de patru ani la nivel national suntem un reper pentru calitatea si profesionalismul serviciilor imobiliare In Romania. Suntem o forta de vanzari intr-o retea extinsa de birouri si francize in peste 23 orase din Romania, cu peste 400 de brokeri si colaboratori, animati de valorile etice BLITZ, orientati catre a servi nevoilor clientilor nostri.

Timp de 3 ani consecutivi am fost desemnati ”Agenția Anului în România” si ”Cel mai puternic brand în imobiliare”, distinctii care ne onoreaza dar si ne responsabilizeaza sa ne perfectionam permanent serviciile de consultanta imobiliara.

Misiunea noastră este sa-i ajutam pe clientii nostri sa castige mai mult timp si mai multi bani, in timp ce depun mai putin efort si iau cele mai bune decizii imobiliare favorabile lor, ajutandu-i sa-si gaseasca locuinta sau investitia potrivita.

Nu lasa aceasta sansa sa treaca pe langa tine. Aplica acum si incepe-ti drumul catre independenta ta financiara si o noua cariera de succes în una din cele mai banoase industrii din Romania, industria imobiliarelor!

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024