Gratis

Manager transport

AGROPROD CRASNA COOPERATIVA AGRICOLA

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Engleza nivel mediu;
  • Atestat Manager transport
  • Experienta minim 2 ani in coordonarea unei flote auto
  • Experienta achizitii piese auto
  • Cunostinte planificare/negociere/rezervare bursa transport
  • Cunostinte mecanica auto
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet, etc.)
  • Spirit de initiativa, seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate, rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-Stabileste, in cadrul procesului de planificare a comenzilor, termenele pentru etapele de pregatire si transport.
-Supervizeaza activitatile de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂transport prin flota proprie si verifica periodic optimizarea curselor astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen) si totodata incadrarea costului in buget..
- Intocmeste rapoarte privind incarcarea flotei si propune masuri de optimizare a activitatii acesteia.
- Gruparea optima a comenzilor primite pe zone/camioane
- Monitorizarea transporturilor de la incarcare pana la momentul livrarii.
- Verifica efectuarea lucrarilor de intretinere, reparare si revizii a mijioacelor de transport.
- Raspunde de buna gestiune a autovehiculelor de transport.
- Colaboreaza cu echipa de facturare si livrare.
- Coordoneaza si supervizeaza angajatii din subordine.

BENEFICII:

- masina de serviciu, laptop, telefon
- tichete de masa
Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024