Gratis

Manager Regional Vânzări - regiunea Moldova Nord

dm drogerie markt

Candidatul Ideal

Competențele Managerului Regional de Vânzări
  • Are acces la toate resursele necesare și are obligația de a se informa pentru a stabili prioritățile în mod corect.
  • Își informează superiorul ierarhic cu privire la aspectele esențiale din domeniul său de responsabilitate
  • Caută colaborarea cu alți manageri și responsabili de departamente
  • Trebuie să ceară performanțe de la directorii de magazin și își adaptează modul de lucru, astfel încât aceștia să exprimenteze un stil de conducere potrivit lor
  • Trebuie să fie conștient de existența conflictelor și să asigure soluționarea lor
  • Recunoaște potențialul și necesitățile directorilor de magazin din subordine și le promovează dezvoltarea profesională
  • Se asigură că în domeniul să de responsabilitate sunt instruiți suficienți potențiali directori de magazin
  • Are nevoie de încredere, autodsciplină, curaj, onestitate, ambiție, loialitate și dorința de a performa, de a învăța și de a se perfecționa
Abilități
  • Limba germană, nivel minim B1
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitatea de a călători pentru activități internaționale
  • Cunoștințe medii în utilizarea pachetului Office365

Descrierea jobului

Căutați un loc de muncă inspirat din viață?
Vă așteptăm în echipa noastră!

Regiunea Moldova Nord: jud. Suceava, jud. Botoșani, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀jud. Vaslui, jud. Neamț, jud. Iași, jud. Bacău

Răspunderea Managerului Regional de Vânzări

  • Este responsabil față de superiorul său disciplinar și ierarhic pentru calitatea și profitabilitatea activităților sale
  • Este responsabil față de directorii de magazin pentru îndeplinirea sarcinii sale de leadership și față de clienții interni și externi pentru serviciul prestat
  • Asigură excelența în implementarea strategiei companiei pentru domeniul său de activitate
  • Utilizează mijloacele și bunurile de investiții care i-au fost puse la dispoziție eficient și cu simț de răspundere
  • Recunoaște cauzele situațiilor și poate să le analizeze
  • Compare și verifică alternative, utilizându-și gândirea critică
  • Dorește să se dezvolte pe sine și domeniul său de activitate
  • Caută, dezvoltă și aplică modalități de soluționare noi și le face utilizabile pentru companie
  • Are o imagine clară despre efectul acțiunilor și cuvintelor sale
  • Aplică toate elementele din cultura organizațională dm în domeniul său de responsabilitate și stabilește un exemplu personal
Oferim
  • Muncă într-o echipă tânără și dinamică
  • Școlarizare și training
  • Dezvoltare personală și profesională
  • Un post sigur, într-o companie prezentă în mai multe țări europene
  • Activitate interesantă și variată
  • Mașină de companie neutră, inclusiv pentru uz personal
  • Pachet salarial motivant și bonuri de masă
  • Asigurare medicală privată

dm drogerie markt este unul dintre cele mai mari lanţuri de drogherii din Europa centrală, intrând în categoria celor mai puternice magazine de retail specializate în beauty, wellness, baby şi uz casnic cu o ofertă de peste 14.000 de produse. Corectitudinea şi încrederea ne ghidează acţiunile atât atunci când vorbim despre clienţii şi angajaţii noştri, cât şi atunci când vorbim despre partenerii noştri. Dorim să cooperăm cu aceştia pe termen lung, în mod fiabil şi corect, pentru ca ei să ne recunoască drept un partener cu care îşi pot realiza obiectivele dm.

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024