Gratis

Manager receptie hotel

ADEXIM LOGISTICS SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experienta in domeniu este avantajoasa.
  • Cunoașterea unei limbi internaționale reprezintă un avantaj.
  • Sunt necesare cunoștințe de calculator puternice.
  • Atenția la detalii și abilitățile organizatorice sunt esențiale.
  • Comunicare excelentă și atitudine proactivă.
  • Aspectul și comportamentul profesional.
  • Abordare centrată pe client.
  • Disponibilitate și capacitate de a lucra eficient.

Descrierea jobului

Managerul de recepție al hotelului supraveghează activitățile specifice recepției, conducând echipa să asigure servicii excelente pentru oaspeții hotelului.

Responsabilitățile ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈includ:
  • Coordonarea activităților de recepție, inclusiv vânzarea de cazare și gestionarea plăților.
  • Implementarea strategiilor de marketing pentru firmele contractante si turistii individuali.
  • Asigurarea funcționării bune a tuturor departamentelor aflate sub autoritatea lor.
  • Supravegherea tranzacțiilor cu cardul de credit, rezervărilor garantate și detaliile de facturare pentru evenimente/grup.
  • Furnizarea de rapoarte de prognoză privind ocuparea, rezervările, sosiri, plecări și venituri.
  • Rezolvarea reclamațiilor clienților sau transmiterea acestora către șefii de departament, atunci când este necesar.

Oferta:
Salariu competitiv bazat pe aptitudini, de discutat la interviu.

Adexim Logistics SRL este un distribuitor lider de băuturi și cafea în România. Partenerii noștri includ companii renumite precum Bergenbier, Heineken, Ceptura, Prodal 94, Coca-Cola și Cafea Fortuna. De asemenea, lucrăm cu companii emergente care oferă produse de nișă pentru a satisface cerințele si nevoile în creștere ale clienților noștri. Gama noastră de produse include bere, vinuri, băuturi alcoolice, băuturi răcoritoare, ape minerale și cafea. Ne angajăm să oferim produse de înaltă calitate și servicii excepționale pentru clienți.

Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 4 Iun. 2024 Expiră 4 Iul. 2024