Gratis

Manager Quality Assurance

SC BENATAV ROM SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Quality Assurance Manager dedicat și cu experiență care să se alăture echipei noastre din România și să contribuie la succesul nostru continuu. Managerul QA se va asigura că sistemul nostru de calitate este stabilit, implementat și menținut în conformitate cu ISO 13485 și alte standarde aplicabile. Acest rol implică conducerea, supravegherea și gestionarea zilnică a echipei de calitate, direcționând personalul implicat în activitățile de inspecție și eșantionare pentru asigurarea calității.
Candidatul ideal :
- Absolvent studii la o universitate tehnică.
- 4+ ani de experiență în domeniul calitatii.
- 2+ ani de experiență ca manager QA.
- Certificare ISO 9001 / ISO 13485 preferată.
- Competențe în limba engleză (citit, scris și vorbit).
- Competențe informatice solide (software Office).
- Familiaritate cu sistemele ERP & MES (avantaj).
- Abilități puternice de comunicare, de conducere și interpersonale
- Abilitatea de a îndeplini mai multe sarcini, de a gestiona prioritățile și de a se adapta la diverse cerințe de lucru.
- Responsabilitate în echipă.

Asistență pentru relocare disponibilă pentru candidatul potrivit.

Descrierea jobului

- Asigurarea conformității sistemului de calitate al companiei cu ISO 13485 și alte standarde.
- Asigura conducerea, supravegherea și gestionarea ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁echipei de calitate.
- Supravegherea și ghidarea echipei de calitate în realizarea activităților de asigurare a calității si activitatilor specifice .
- Elaborarea și punerea în aplicare a acțiunilor corective, determinarea cauzelor principale și monitorizarea eficacității.
- Efectuarea evaluărilor de risc.
- Conducerea și susțineținerea auditurilor externe cu institutele de standard și clienți.
- Elaborarea și punerea în aplicare a programelor interne de audit al calității.
- Coordonarea impreuna cu echipa de producție pentru îmbunătățirea proceselor de fabricație.
- Sprijinirea echipelor de producție și magazie pentru a minimiza problemele de calitate.
- Supravegherea și susținerea programelor de inspecție a calității pentru materiile prime în toate etapele: la receptie, în timpul procesării și la produsele finite.
- Imbunătățirea proceselor de productie.
- Efectuarea evaluării anuale a managementului.

Suntem o companie globală specializată în fabricarea de produse de înaltă calitate pentru industria medicală. Echipa noastră este dedicată excelenței și inovației, asigurându-se că îndeplinim și depășim standardele industriei.
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024