Gratis

Manager pardoseli (PVC, mocheta, parchet)

MENATWORK SOLUTIONS

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • are experienta de minim 5 ani in oferirea de suport tehnic si vanzarea catre clienti finali ( B2B) a pardoselilor calde
  • este orientat spre rezultate si atingerea obiectivelor
  • are studii tehnice/economice/marketing
  • detine permis de conducere categ. B
  • are disponibilitate pentru deplasari
  • cunoaste limba engleza la nivel mediu
Daca esti convins ca, impreuna, putem dezvolta aceasta arie de business, asteptam cu interes CV-ul tau pe adresa: hr@menatwork.ro

Descrierea jobului

In Menatwork, de 30 de ani crestem, ne dezvoltam si ne reinventam.
Vino cu experiența ta relevanta in domeniu si ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄entuziasmul unui nou inceput iar echipa Menatwork iti va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare productiva si de lunga durata.
Rolul tau in cadrul organizatiei noastre
  • Vei fi omul din spatele strategiilor care identifica oportunitatile pietei
  • Vei fi omul responsabil pentru succesul produsului
  • Vei fi omul care reprezenta produsul in fata tuturor partilor implicate ( client, management, vanzari, marketing)

Actiuni strategice:
  • Colaborezi cu directorul comercial la stabilirea strategiei de vanzari si monitorizezi implementarea acesteia pentru produsele gestionate
  • Studiezi piata produselor si realizezi propuneri referitoare la strategiile de vanzari si marketing in vederea dezvoltarii vanzarilor produselor gestionate
  • Identifici si creezi o relatie de business, impreuna cu directorul de achizitii, a potentialilor furnizori pentru produsele gestionate
  • Negociezi, impreuna cu managerul de achizitii, contracte cu furnizorii si aspecte legate de preturi, termene de livrare, cantitati in vederea atingerii obiectivelor
  • Colectezi si furnizezi informatii referitoare la piata produselor comercializate si la concurenta (preturi, discount-uri, retea de distributie, termene de plata, intentii, etc)
  • Acorzi suport tehnic de specialitate si informatii despre produsele gestionate catre intreaga echipa de vanzari, catre departamentul de ofertare si catre clienti
  • Elaborezi si monitorizezi realizarea planului de vanzari stabilt la nivel de companie pentru produsele gestionate

30 de ani de activitate ne-au invatat multe lucruri: responsabilitate, performanta, inovatie si mai presus de orice, faptul ca aceste valori au sens doar daca sunt puse in slujba oamenilor: angajati,clienti,furnizori.

Pe o piata foarte competitiva, MENATWORK este unul din cei mai importanti producatori si furnizori de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare.
Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 21 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024