Gratis

Manager Operational Vanzari

DIANA SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență relevantă în crearea, alocarea și gestionarea unui plan de vânzări.
  • Experiență în definirea și execuția bugetelor anuale.
  • Excelente capabilități de sinteză și analiză de date.
  • Abilități de modelare financiară și analiza scenariilor.
  • Capacitatea de a echilibra o abordare orientată spre client și orientată spre rezultate.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare.
  • Abilități de leadership și management al echipei.
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office, în special Excel și PowerPoint.
  • Capacitatea de a lua decizii rapide și eficiente bazate pe date concrete.

Descrierea jobului

Rolul face parte din echipa de Vânzări a grupului și raportează direct către Directorul Național de Vânzări.
Este o poziție ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄strategică în cadrul firmei și de aceea ne dorim un lider care poate să opereze eficient într-o piață dinamică și într-o continuă schimbare, dornic să dezvolte și să pună în aplicare cele mai bune practici din domeniu împreună cu echipa Diana, clienții și partenerii noștri.

​Responsabilități:
  • Analiza, înțelegerea și îmbunătățirea experienței clienților și a indicatorilor de performanță la nivel de client.
  • Construcția, validarea și monitorizarea exercițiului de Forecast Vânzări.
  • Pregătirea rapoartelor periodice de vânzări și prezentarea acestora către echipa de Leadership a Companiei.
  • Implementarea și monitorizarea strategiilor de vânzări la nivelul fiecărui Canal de Vânzare și Linie de Business ale Grupului.
  • Planificarea, execuția și monitorizarea campaniilor de vânzări ale Grupului.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții și partenerii strategici.
  • Suport în definirea și atingerea obiectivelor de vânzări.
  • Monitorizarea și analizarea performanțelor echipei de vânzări pentru a identifica și implementa soluții de îmbunătățire.

Ne-am înființat în 1991 având ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare și nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu Vâlcea. De-a lungul timpului, ne-am extins lanțul de magazine. În prezent funcționează 80 de magazine DIANA, organizate în spații comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a orașului Râmnicu Vâlcea, precum și în județele Olt, Dolj, Gorj, Argeș, Dâmbovița. În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producție pentru carne și produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră și bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din județul Vâlcea.

Publicat 12 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 12 Iul. 2024