Gratis

Manager general Hotel

Abaf hermannstadt srl

Candidatul Ideal

Titularul postului are rolul de a asigura funcitonarea optima a hotelului, recrutarea staff-ului, buna gestionare a intregului proces.

Activitati principale:
- planificarea, organizarea, coordonarea, conducerea si controlul activitatilor hoteliere
- elaborarea strategiilor de dezvoltare a serviciilor specifice
- dezvoltarea si promovarea imaginii hotelului prin planificarea si coordonarea activitatiilor de marketing si publicitate
- asigurarea unei bune promovari si vanzari de servicii hoteliere la nivel national
- dezvoltarea relatiilor cu agentiile de turism
- supervizarea utilizarii corespunzatoare a metodelor de fidelizare a clientelei
- mobilizarea personalului din subordine in vederea mentinerii standardelor inalte ale serviciilor hoteliere oferite
- urmarirea solutionarii eficiente a solicitarilor clientilor

Descrierea jobului

Sarcini si indatoriri specifice:
- stabilirea unor relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈a tuturor problemelor ocazionale
- prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor oferite, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate

Responsabilitati ale postului:
- raspunde pentur calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentur fluxul operational la nivelul hotelului.

Beneficii:
- mediu de lucru placut, cu reale posiblitati de dezvoltarea profesionala
- o masa caldă pe zi
- salar adaptat domeniului și experienței
- locație de lux ****

Carpentiere Arena este oaza de liniste a turistilor care vor sa vina in Marginimea Sibiului, dar sa profite si de luxul pe care il oferim. Suntem o locatie de 4 stele, cu piscina exterioara si SPA, restaurant a la carte si oferim camere luxoase si mic dejun tip bufet clientilor.
In weekend-uri avem evenimente speciale si preparate speciale, precum berbecut la protap, jambon de porc, ceaun, etc.
De asemenea organizam nunti, botezuri si conferinte, atat pe terasa cat si in restaurant.
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024