Gratis

Manager de Proiect - Dezvoltare Magazin Piese Auto

Priscom Dezmembrări Auto S.R.L.

Candidatul Ideal

Ce căutăm:

Căutăm o persoana cu experimenta în domeniul auto, care să își asume rolul de lider și să dezvolte echipa de vânzări, să contribuie la structura operațională și să gestioneze deschiderea noului magazin. Candidatul ideal va fi o persoană motivată, cu abilități dovedite de management, care vede acest proiect ca o provocare profesională și o oportunitate de a crea și gestiona o afacere de succes.

Cerințe:
Experiență în domeniul auto și în gestionarea unui magazin de piese auto sau într-un domeniu similar.
Abilități excepționale de leadership și organizare, cu experiență în dezvoltarea și gestionarea unei echipe.
Mentalitate orientată către creștere și capacitatea de a transforma un proiect într-o poveste de succes.
Dorința de a lua inițiativa și de a aduce schimbări pozitive care să ridice nivelul întregii afaceri.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
Dezvoltarea echipei de vânzări: Identificarea, formarea și motivarea echipei pentru a atinge și depăși obiectivele stabilite. Implementarea unor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄strategii eficiente de vânzări.
Vânzarea directă și gestionarea portofoliului de clienți: Implicare activă în procesul de vânzare, menținerea și extinderea portofoliului de clienți, dezvoltarea relațiilor cu clienți noi și existenți.
Creșterea vadului comercial: Elaborarea și implementarea unor tactici care să atragă clienți noi și să consolideze reputația magazinului în piața locală.
Gestionarea magazinului: Supravegherea operațiunilor zilnice, inclusiv gestionarea stocurilor și menținerea unui inventar optim.
Satisfacția clienților: Asigurarea unei experiențe excepționale pentru clienți prin oferirea de consiliere profesională și soluționarea rapidă a problemelor apărute.
Dezvoltarea afacerii: Identificarea și valorificarea oportunităților de extindere și creștere, atât pe plan local, cât și regional.

Cine suntem:

Suntem o firmă specializată în vânzarea de piese auto noi si din dezmembrari. Brandul nostru se numeste dezmembraru. Firma detine un depozit in sat Simila și un magazin fizic în Bârlad, precum și o prezență activă în mediul online cu un magazin e-ccomerce. În momentul de față, dorim să extindem afacerea prin deschiderea unui nou magazin in VASLUI specializat în vânzarea atât de piese noi, cât și de piese din dezmembrări. Magazinul nostru aduce un concept modern, softuri avansate pentru gestionarea eficientă a stocurilor. Spațiul este amenajat modern și dotat cu echipamente noi. Pe lângă piesele auto, ne focusăm pe accesorii auto și produse de întreținere, oferind clienților o gamă completă de soluții pentru întreținerea mașinilor lor.Dacă ai experiență în domeniul auto și îți dorești o provocare profesională de amploare, această oportunitate este pentru tine!

Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024