Gratis

Manager de Produs

Credius IFN SA

Candidatul Ideal

Credius scoate la inaintare rolul de "Manager de Produs", menit sa ne faca cunostinta cu candidati interesanti, inzestrati cu spirit dinamic si vibe efervescent si nu in ultimul rand, dornici sa se alature unei experiente noi si inedite.

CERINTE:
Am reusit sa va facem curiosi? Va invitam sa aflati ce cautam la viitorul nostru coleg:
  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta;
  • Abilitati puternice de comunicare (scrisa si verbala), de prezentare si vorbire in public;
  • Minim 3 ani experienta pe un post similar din domeniul vanzarilor B2B;
  • Prezinta avantaj experienta in domeniul financiar-bancar;
  • Capacitate dezvoltata de relationare interumana si colaborare multifunctioanla (intra/inter-departamentala/le; externa: parteneri, etc.);
  • Abilitati de analiza si sinteza, deductie logica, planificare si time management;
  • Capacitate de lucru cu termene limita, rezistenta la factori de stres;
  • Cunostinte avansate de utilizare MS-Office (Microsoft Excel, PowerPoint, Word etc.);
  • Cunostinte avansate de limba engleza (intelegere, scriere, vorbire).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
Ocupand acest rol, vei avea in vedere urmatoarele responsabilitati:
  • Dezvoltarea prin intermediul canalelor offline si online a portofoliului ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de ?parteneri;
  • Identificarea potentialilor parteneri, abordarea si informarea asupra avantajelor produselor de creditare, negocierea si semnarea contractelor de parteneriat;
  • Asigurarea de intalniri periodice precum si transmiterea de rapoarte saptamanale/lunare catre conducerea partenerilor din portofoliu in vederea analizei activitatii lunare, trimestriale si anuale;
  • Monitorizarea evolutiei portofoliului si oferirea directivelor clare in privinta dezvoltarii acestuia;
  • Asigurarea de suport permanent pentru parteneri in ceea ce priveste fluxul operational si procedurile aplicabile;
  • Informarea si administrarea intregului flux de documente intre companie si partenerii sai;
  • Monitorizarea/prospectarea permanenta a pietei si a competitiei;
  • Implementarea de tactici si strategii de vanzare precum si stabilirea de obiective cu rol in cresterea portofoliului de parteneri. In acest sens se va avea in vedere planificarea pasilor necesari in atingerea acestora precum si raportarea permanenta asupra stadiului realizarii procesului catre superiorul ierarhic;
  • Oferirea activa de feedback, training si coaching mandatarilor partenerilor, precum si asigurarea unei comunicari eficiente cu colegii, superiorii, partenerii, etc.;
  • Pregatirea si sustinerea de prezentari catre managementul companiei cat si in cadrul diverselor evenimente organizate in tara sau in extern. In acest sens se are in vedere disponibilitatea de deplasare a candidatului cu scopul participarii in cadrul meeting-urilor/evenimentelor din domeniu.

BENEFICII:
Pe langa o oportunitate faina de job, noi iti mai oferim:
  • Posibilitatea punerii in aplicare a tacticilor de vanzare si dezvoltarea de noi competente in cadrul unei echipe tinere si curajoase de profesionisti;
  • Mediu de lucru placut;
  • Training si cursuri de formare profesionala;
  • Abonament medical gratuit;
  • Decontarea transportului in comun;
  • Abonament pentru sala de sport, conform procedura de beneficii;
  • Tichete de Masa.

Nu ezita, aplica si hai sa ne auzim pentru a povesti mai multe!
Iar daca jobul nu e pentru tine, insa ai prieteni, cunostinte, colegi, fosti colegi despre care stii ca isi doresc si merita o schimbare, da-le de veste, pentru ca "Sharing is caring!" :)

Descrierea companiei

Make each day your masterpiece!

Credius se situeaza in top 5 companii financiare nebancare din Romania, oferind credite pentru persoane fizice in online, prin folosirea tehnologiile no paper. Datorita inovatiilor si tehnologiilor inteligente, Credius reinventeaza constant metodele de creditare si continua sa se dezvolte prin curaj, inovatie si perfectionare.

Echipa Credius se defineste prin inovatie intr-un context provocator si este formata din persoane tinere si dinamice, cu dorinta puternica de dezvoltare profesionala. Angajatii nostri sunt, inainte de toate, prietenii nostri si reprezinta centrul culturii organizationale si cheia companiei in drumul spre succes. Incurajam proactivitatea si stim ca cele mai bune idei stau la baza inovatiei si schimbarii.
Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024