Gratis

Manager de Produs (echipamente medicale – chirurgie & ATI)

TEHNOPLUS MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

Cerinte
Daca:
  • ai studii finalizate in domeniul medical si experienta clinica in diverse proceduri medicale specifice chirurgiei si ATI,
  • esti pasionat/a sa descoperi si apoi sa promovezi utilitatea noilor echipamente si tehnologii pe care personalul medical se poate baza in sprijinul pacientilor pe sectiile de chirugie minim invaziva, chirurgie oncologica si ATI,
  • esti capabil/a sa inveti si sa intelegi caracteristicile/configuratiile tehnice si modul de functionare/folosire a echipamentelor,
  • nu iti este teama sa asisti echipa medicala in calitate de Manager de produs (consultant tehnic), in vederea setarii parametrilor specifici de functionare a aparaturii si utilizarii tuturor functiilor echipamentelor,
  • stapanesti si utilizezi cu usurinta limbajul medical de specialitate astfel incat sa ai o comunicare facila cu medicii,
  • ai cunostinte avansate de lb. engleza,
  • si in plus, stii ca detii abilitati excelente de comunicare, prezentare si persuasiune,
Ne-ar placea sa te alaturi echipei noastre din zona Clujului.
Activitatea se desfasoara pe teren, la clienti (spitale), asadar implica deplasari frecvente (nevoia de a detine permis de conducere cat. B si disponibilitatea de a calatori in regiunea de N-V a tarii).

Descrierea jobului

Vei face echipa cu Managerul de Zona, persoana care este responsabila cu promovarea si vanzarea echipamentelor din portofoliul companiei si ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁o vei sprijini prin prezentari si demonstratii practice de utilizare a echipamentelor si a functiilor inovatoare ale acestora.
De asemenea, vei participa alaturi de Managerul de Zona la evenimente de profil (congrese medicale, targuri si expozitii).
Ne vom baza pe tine ca reprezinti cu seriozitate si profesionalism compania noastra.

Principalele responsabilitati

Ce vei face?
- vei cunoaste si vei promova solutii tehnice de elita, specifice chirugiei minim invazive, chirurgiei oncologice si ATI si vei asigura consultanta referitoare la echipamentele medicale din portofoliul repartizat;
- vei realiza prezentarile produselor (din punct de vedere clinic) catre clienti;
- vei realiza cursuri/prezentari ale produselor din portofoliul firmei pentru colegii din departamentul Vanzari, in vederea cunoasterii detaliate a produselor;
- vei participa la intocmirea documentatiilor tehnice corespunzatoare echipamentelor medicale ce fac parte din portofoliul alocat;
- vei acorda suport in cadrul departamentului de Vanzari cu privire la ofertele si documentatiile tehnice pentru echipamentele medicale ce fac parte din portofoliul companiei;
- vei identifica nevoile clientilor de care te vei ocupa si vei evidentia acestora beneficiile oferite de produsele companiei, in raport cu nevoile identificate;
- vei pregati strategia de abordare si convingere a clientului in functie de raportul cerere/oferta, oferta/oportunitate;
- vei mentine permanent relatia cu clientii existenti si vei actualiza periodic baza de date specifica departamentului Vanzari cu informatiile primite de la clienti;
- vei participa la elaborarea documentatiei pentru participarea la licitatii, conform caietelor de sarcini primite de la beneficiar, in colaborare cu Sales Support, respectiv Managerul de Zona;
- vei asigura suportul corespunzator clientilor, in cazul in care apar probleme tehnice de functionalitate;
- vei colabora cu firma de service in vederea prevenirii si/sau inlaturarii potentialelor dificultati tehnice de instalare, utilizare a echipamentelor medicale comercializate;
- vei transmite sesizarile si reclamatiile clientilor pe probleme tehnice catre firmele de service si montaj, in vederea solutionarii acestora;
- vei participa efectiv la pregatirile privind amenajarea standurilor, expozitiilor la care compania participa.

Ce iti oferim?

- training-uri organizate de catre partenerii externi pentru produsele din portofoliul nostru;
- salariu motivant;
- masina si telefon de serviciu;
- asigurare medicala privata;
- contract de munca pe perioada nedeterminata.

Cu o experienta de 30 de ani pe piata medicala din Romania, misiunea Tehnoplus Medical este de a contribui la îmbunătățirea serviciilor medicale prin furnizarea de produse de înaltă calitate precum și prin asigurarea suportului calificat (întreținere și service).

Multi factori contribuie la succesul nostru, dar nimic nu e mai important decat oamenii nostri. Echipa profesionistă Tehnoplus Medical este dotată cu abilități excelente, cunoștințe tehnice remarcabile și este dedicată oferirii celor mai bune servicii clienților noștri.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 21 Iul. 2024