Gratis

MANAGER DE CLINICA

Centrul Medical Neolife

Candidatul Ideal

Cunostinte si experienta necesare:
• Administrare si management: Cunoaste principiile de afaceri si de management implicate in planificarea strategica, alocarea resurselor, dezvoltarea resurselor umane, coordonarea oamenilor;
• Experienta in servicii medicale: Cunoaste principiile si procesele privind furnizarea de servicii medicale. Aceasta include evaluarea nevoilor pacientilor, mentinerea standardelor de calitate a serviciilor medicale si evaluarea experientei pacientilor;
• Resurse umane: Cunoaste principiile si procedurile de recrutarea, selectie si instruire a personalului, principii de compensatii si beneficii, negociere si mediere in relațiile de munca, comunicare interna;
• Cunostinte de economie si contabilitate: Cunoaste principiile si practicile economice si contabile, ale analizei si raportarii datelor financiare (P&L, budgeting);

Cerinte:
• Puternica orientare catre satisfactia pacientului;
• Experienta relevanta pe o pozitie manageriala (constituie avantaj experienta in domeniul sanatatii);
• Experienta in management operational de minim 3 ani;
• Buna intelegere a contextului economic si dinamicii pietei de servicii medicale;
• Tact, creativitate si flexibilitate;
• Perseverenta in atingerea obiectivelor, gandire strategica, dinamism;
• Excelente abilitati de comunicare;
• Limba engleza - nivel avansat;
• Foarte bune abilitati digitale;
• Studii superioare, absolvirea unei scolii de afaceri reprezinta un avantaj;
• Abilitati excelente de organizare, negociere, mediere si planificare strategica.

Descrierea jobului

  • Organizeaza si controleaza activitatea centrului medical, asigurand fluxurile operationale;
  • Propune solutii de ordin administrativ in vederea imbunatatirii activitatii;
  • Participa ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄la realizarea bugetului anual de venituri si cheltuieli;
  • Urmareste atingerea obiectivelor de business setate pentru centrul medical;
  • Urmareste indeplinirea obligatiilor ce deriva din contractele incheiate cu Casele de Asigurari de Sanatate;
  • Propune includerea unor servicii noi in contractul cu Casele de Asigurari de Sanatate, avand in vedere nevoile pacientilor;
  • Supravegheaza actiunile concurentei in vederea identificarii celor mai bune strategii de mentinerea a pozitiei pe piata;
  • Reprezinta centrul medical in relatiile cu pacientii, organele de control, etc;
  • Optimizeaza programul de lucru al medicilor astfel incat facilitatile si echipamentele medicale sa fie utilizate la nivel maxim;
  • Mentine relatia directa cu medicii in vederea cunoasterii nevoilor si solutionarea propunerilor acestora;
  • Solutioneaza eventualele reclamatii, doleante si nemultumiri ale pacientilor;
  • Participa in cadrul procesului de recrutare si selectie a personalului;

Neolife Medical Center este una dintre cele mai bine echipate clinici medicale cu profil oncologic din România, cu tehnici și echipamente medicale de diagnostic și tratament aduse în premieră în țară. Având două centre în București și câte unul în Iași, Brașov, Brăila și Râmnicu Vâlcea, cu echipe multidisciplinare care includ specialiști și experți din toate domeniile medicale, tehnici inovative, de pionierat, pentru diagnosticul și tratamentele oncologice constituie principalele puncte forte pe care Neolife le pune la dispoziția pacienților. 10 ani în România, peste 200.000 de pacienți tratați, alte sute de mii de investigații. O echipă performantă care crește în permanență. Poți fi tu cel care ni se alatură!

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024