Gratis

Magaziner

Gühring

Candidatul Ideal

CERINȚE:
- Studii medii;
- Cunostințe ︊︀︃︉︌︂︊︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎operare PC;
- Experiență în gestiune magazie, procese și procedee de gestiune a mărfurilor constituie avantaj;
- Persoană organizată, disciplinată și comunicativă;
- Disponibiltate de a manipula marfa.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
- Descarcă și încarcă marfa din depozit;
- Verifică mărfurile care intră și iasă din gestiune (cantitativ și calitativ);
︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄- Participă la efectuarea inventarelor periodice;
- Intocmește documentele referitoare la operațiile de intrare/ieșire a mărfii din gestiune.

OFERIM:
- Contract de muncă perioadă nedeterminată;
- Salariu motivant în funcție de experiența în domeniu;
- Tichete de masă – 40 lei/zi lucrată;
- Ore suplimentare plătite dublu;
- Primă de Crăciun;
- Primă de Paște;
- Primă de recomandare – 2.000 lei net pentru fiecare angajat recomandat. Prima se plătește dupa primele 3 luni.
- Prima de acomodare oferită noului angajat - 2.000 lei net. Prima se plătește o singură data, după finalizarea cu succes a perioadei de probă;
- Primă de recompensare idei imbunătățire;
- Asigurare privată de sănătate;
- Pensie privată;
- Decontarea abonamentului pe mijloace de transport în comun;
- Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în companie, până la maxim 25 de zile/an;
- Mediu de lucru modern.

Gühring Company, headquartered in Albstadt-Ebingen, Germany, is a globally recognized leader in the development, manufacture, and distribution of precision rotary tools for metalworking. The company, characterized by international, innovative, and owner-managed operations, employs more than 8,000 people worldwide, including more than 3,500 in Germany. Operating more than 70 production facilities in 49 countries, Gühring has established itself as a leading entity in the precision tooling industry. Upholding the principles of high quality and efficient productivity, Gühring has diligently manufactured state-of-the-art tools for over 120 years, consolidating its position as one of the leading manufacturers in the industry.

Gühring Romania, a subsidiary of the Gühring Group, started its activities in 2003, with its headquarters in Sibiu. Since then, the company has expanded its footprint by opening a technology center in Cluj in 2020, reflecting its commitment to growth and innovation in Romania. Today, Gühring Romania boasts a workforce of over 360 highly skilled professionals. The Sibiu facility focuses primarily on production and sales, while the Cluj Technology Center is dedicated to advancing research and development in cutting tool engineering, facilitating the integration of advanced solutions, and providing comprehensive technical support services to the Gühring group and its customers.

Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 3 Iul. 2024