Gratis

Lucrator depozit – PANTELIMON Ilfov

ELTON CORPORATION SA

Candidatul Ideal

Calificari si aptitudini
  • Studii medii;
  • Atestat ISCIR motostivuitor
  • Cunoștințe lucru scanner / picking
  • Cunoașterea proceselor și procedurilor logistice;
  • Atitudine optimista, buna organizare, responsabilitate, punctualitate;
  • Capacitatea de a lucra independent, de a coopera cu colegii și superiorul;
  • Experienta anterioara in cadrul unui depozit reprezinta avantaj;

Descrierea jobului

Atributii
  • Pregatirea comenzilor de lucru alocate in scanner.
  • Recepţia, verificarea cantitativă şi calitativă a mărfurilor
  • Scanarea produselor si repartizarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈acestora pe locatii;
  • Ambalarea, etichetarea si pregatirea coletelor pentru expeditii;
  • Depozitarea in conditii de siguranta a marfurilor;
  • Plasarea marfii pregatite in spatiile special amenajate din depozit, pe mijloacele de transport alocate astfel incat sa se asigure protectia produselor si livrarea in conditii optime;
  • Incarcare si descarcare marfa in/din autovehicule, manual si cu utilaje specifice
  • Expediază marfa către clienţi conform comenzilor şi priorităţilor;
  • Se asigurarea ca marfa corespunde 100% cantitativ si calitativ cu comanda clientului;
  • Asigură gestiunea stocului de marfă în baza documentelor de intrare-ieşire;
  • Participa la inventarele periodice;
  • Ajuta la alte activitati din depozit;
  • Intreţine si menţine ordinea şi curăţenia la locul de muncă.

Beneficii
  • Program lucru 07.30-16.00 luni-vineri
  • Salariu atractiv, bonuri de masa, prima de Craciun

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024