Gratis

Lucrator Comercial

DUNK SHOP S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Rezumatul postului:
 comunicarea cu clientii magazinului (punctului de vanzare);
 organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii magazinului;
 efectuarea vanzarii;
 incasarea contravalorii marfii si eliberarea bonului fiscal;
 prezentarea produselor si serviciilor aferente vanzarii;
 promovarea imaginii magazinului;
 mentinerea stocurilor si necesarului de monetar;
 verificarea stocurilor cu vanzarile;
 intocmirea documentelor specifice activitatii de vanzare precum si raportarea activitatii de vanzare;

Descrierea jobului

Atributiile postului:
 asigura necesarul de marfa la raft;
 aduce marfa din depozit;
 ordoneaza rafturile pe categorii de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈produse si tipuri de produse;
 expune marfuri intr-o maniera estetica, atragatoare si usor accesibile clientilor;
 urmareste rafturile si asigura incarcarea lor cu marfa in functie de vanzare;
 compara, sorteaza si verifica marfa;
 adapteaza etichetele si afisele in functie de cerintele curente;
 actualizeaza etichetele in functie de pretul din ziua respectiva;
 schimba etichetele o data la doua saptamani la acele produse care intra in promotie;
 inlocuieste etichetele deteriorate;
 elimina etichetele pentru produsele care nu mai sunt la vanzare;
 pozitioneaza etichetele in display-ul raftului pentru fiecare tip de produs in parte;
 asigura pretul produselor care au o greutate diferita de 1 kilogram;
 cantareste produsele ambalate care au greutati diferite de 1 kilogram;
 lipeste etichetele cu pretul corespunzator pe produsul ambalat;
 asigura igiena rafturilor;
 supravegheaza rafturile pentru a interveni prompt in cazul unui incident;
 inlatura produsele care sunt deteriorate si pot afecta igiena raionului;
 ridica ambalajele produselor aranjate in raft si le depoziteaza la gunoi;
 verifica termenul de valabilitate al produselor;
 controleaza zilnic valabilitatea produselor;
 scoate de la vanzare acele produse care mai au o zi de valabilitate;
 realizeaza comenzile pentru produsele care urmeaza a fi expuse la raft;
 urmareste vanzarile din ziua anterioara;
 face comenzi in functie de vanzarile din ziua anterioara;
 da comanda in functie de necesarul din ziua respectiva (tinand cont de faptul ca in zilele de week-end
comenzile sunt mai mari);
 ofera informatii despre marfa expusa;
 raspunde solicitarilor clientilor;
 ofera ajutor clientilor;
 informeaza clientii de schimbarile care au avut loc in privinta produselor;

Responsabilitatile postului
 raspunde de asigurarea volumului de marfa corespunzator, in rafturi;
 raspunde de valabilitatea produselor expuse;
 raspunde de raportarea pierderilor de orice fel (rebuturi, furturi);
 raspunde de conditiile de igiena a marfii;
 raspunde de informarea clientilor;
 raspunde de rezolvarea problemelor si de satisfacerea cerintelor clientului;
 raspunde de supravegherea raioanelor;
 raspunde de contravalorii marfii si eliberarea bonului fiscal;
 informeaza superiorii cu privire la vanzarile din raioane;
 identifica acele produse care nu se vand si raporteaza administratorului magazinului pentru masuri adecvate
 respecta instructiunile verbale si scrise date de superiori;

O organizație obsedata de baschet care promovează și răspândește in fiecare zi cultura baschetului dar si stilul de viață caracteristic. Suntem un punct de legatura pentru totii practicantii și iubitorii acestui sport pentru a-l dezvolta cat mai mult. Ca magazin specializat oferim o gama variata de articole de baschet dedicate jucatorilor profesionisti dar si articole lifestyle de la branduri de renume: Nike, Jordan, Adidas, Puma, Mitchell & Ness, New Era, Under Armour, New Balance, Converse, Wilson, Splading, Molten.

Dunk Shop este mereu alături de jucători și echipe profesioniste de primă liga (masculin și feminin) din Austria, Germania, Serbia, Slovenia, Croația și România.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024