Gratis

Logistics Specialist

Glorious Lighting SRL

Candidatul Ideal

-the ability to maintain the business relation with suppliers, customers and other team members
-report any issue to the superior directly
- English - advanced level
-able to work under pressure, to find solutions to problems quickly and efficiently
-good MS Office knowledge (especially Excel)

Descrierea jobului

- keep track of inventory, shipments and other logistical information
-keep track of client’s orders in our internal ERP system, ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄to identify certain characteristics (owner, articles, revenue, shipping details, time in business etc.)
-checking the availability in stock of the ordered goods and report to the superior
-registration of shipping documents in the internal electronic system
-monitoring loadings and deliveries according to shipping notes
-knowledge of ERP system operation is also an advantage

Glorious Lighting SRL este o companie din România, ce produce corpuri de iluminat și comercializează produsele în întreaga lume, în special pentru piața europeană IKEA. Compania noastră mamă - Liting Universal Ltd din Hongkong are o experiență de 20 de ani în fabricarea corpurilor de iluminat.
In 2023 am depasit pragul de 700 de angajati si suntem in continua dezvoltare, devenind unul dintre cele mai importante locuri de munca din Braila, fiind un factor foarte important in dezvoltarea economica a regiunii.
Colaborăm cu parteneri strategici locali și internaționali pentru a aduce cele mai recente tehnologii și tendințe în industria de iluminat.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024