Gratis

Logistician

A-E ELECTRONICS SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Vino in echipa noastra si te premiem cu 1000 de lei la primul salariu​​!

• Absolvent de studii superioare
• Cunostinte de legislatie in domeniul vamal
• Cunoasterea pachetului Microsoft Office – nivel avansat
• Cunoasterea limbii Engleze - nivel mediu - fluent (scris și vorbit)
• Bune abilitati de comunicare, responsabil, organizat, gandire analitica
• Capacitatea de a lucra independent si in echipa
• Capacitatea de prioritizare a sarcinilor concurente in timp
• Autodidact si automotivat
• Atentie la detalii

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Intocmeste documentele necesare efectuarii importului/exportului
• Inregistreaza operatiunile de import/export in situatiile centralizate
• Completeaza fisele de re-export dupa ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂fiecare livrare
• Arhiveaza documentele de import/export in format electronic
• Pregateste si preda documentele de import / export catre Departamentul Financiar
• Urmareste si/sau prelungeste termenele de incheiere pentru operatiunile temporare
• Generare coduri UIT in aplicatia RO-e Transport

Beneficii:
  • Bonus de performanta, acordat trimestrial
  • Tichete de masa
  • Tichete ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄cadou (Paste, Craciun, zi de nastere etc.)
  • Asigurare medicala si asigurare de viata
  • Voucher de vacanta
  • Decontare transport public intraurban

Descrierea companiei

www.aee.ro
Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024