Live-in/care assitant NHS in UK suport Viza salariu 2800 GBP

M.S. WRANGHEL S.R.L.
15 poziții

Candidatul Ideal

1.Candidatii eligibili pentru live in care role/ si Health care Assistant NHS project se ofera suport pentru Viza de Munca"health care worker visa" pentru cei care nu detin settled sau presttled status - calificare ︁︄︍︅︃︌︈︆​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎profesionala bine venita dar nu obligatorie: sunt acceptati candidatii cu experienta in munca de minim 12 luni ca si infirmier, ingrijitor coabitant,asistent social ,asistent maternal,asistent personal, experienta in ingrijirea unuii membru din familie ,etc sau care au studii in domeniu: asistenta medicala, asistenta sociala ,medicina, balneo kineto fizio terapie,psihologie, sociologie ,infirmieri etc
- cunostinte dе limba engleza nivel mediu B1/B2;
- cazier curat; permis de conducere pentru candidatii care opteaza pentru postul de Health Care Assistanat
- calitati pentru ingrijire varstnici"care attitude";
- sunt acceptati B/F
- se accepta canddati care detin settled sau presettled sau necesita sponsorizare viza de munca ,

Descrierea jobului

Pozitii disponibilе :
Posturile sunt vacante in regiunea: Londrei, Dorset, Manchester, Cambridge, Exeter , Alton , Pool,zona Wiltshire, Surrey, ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Exeter, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Devon, Worcester,Portland etc:

7 posturi live-in cаrе/ingrijitoare/or coabitant -Salariul intre 2824 -3390 gbp/brut luna,(707-836gbp/sapt)masa si cazare asigurate gratuit la domiciliul persoanei de care aveti grija,acces wifi, program flexibil de munca, pauze regulate;Se asigura asistenta si suport in obtinerea Vizei De Munca si relocarea in Anglia
7 posturi support care worker/ Health Care Assistant NHS role - Salаriul 11 -12 gbp/brut/h( 2400- 2800 gbp /brut lunа,masina de serviciu asigurata gratuit,motorina decontata,5 zile sapt munca, 2 zile libere.Se lucreaza pe proiecte de suport si ingrijire initiate de NHS, Remuneratia este la acelasi tarif orar indiferent daca oferiti servicii de ingrijire sau calatoriti intre clienti.,cazarea asigurata gratuit pentru minim 12 luni de contract ( dormitor separat, baie si bucatarie la comuna cu 1-3 colegi )

Alte benificii:
- asistenta si suport in obtinerea vizei de munca pentru min1- maxim 5 ani
- O carieră plină de satisfacții, sprijinind clienții să trăiască viața la maximum.
- 100 gbp pentru decontarea partiala a biletuli de avion ,se ofera dupa primele 2 saptamani de munca
- Salariul platit o data la 2 saptamani ,
- Bonus de bun venit de 350 GBP platit dupa primele 14 zile lucrate (pt candidatii cu pre-settled, settled status)
- 24-28 zile concediu anual remunerat
- DBS si uniforma asigurate gratuit
- Perioada de pregătire si inițiere profesionala de 2 zile remunerata cu 75 gbp/zi
- Contracte de munca pentru o durata de 1-5 ani cu ore garantate disponibile, posibilitate de prelungire contractului
- program de munca de 8-11 h /zi 2 zile libere/saptamana pentru rolul de care assistant /NHS role
- program de munca de 2-12 sapt munca 2-4 sapt libere sunt posibile diferite combinatii de munca si pauza pentru rolul de live-in care
- Formare profesionala gratuită și continuă până la nivelul 5 inclusiv NVQ/NQF
- Inregistrare la schema SSP , NINo, deschidere cont bancar
- Program de asistență pentru angajați cu acces la suport medical, financiar și emoțional
- Apartenența la sistemul de reducere a serviciului național de sănătate NHSDS (inclusiv reducere de pana la 60%de la peste 350 dintre cele mai mari mărci și comercianți cu amănuntul) - contractul de munca incepe in Septembrie, Octombrie Noiembrie 2024 - se organizeaza interviuri pe Zoom/ Microsoft teams cu angajatorii din Anglia in 16- 27 Septembrie 2024

Majoritatea clientilor companiei specializate in healthcare pentru postul de live in carer, care sau support care worker/domiciliary care sunt persoane cu varste intre 30-90 ani ( persoane adulte/varstnice mobile,persoane post operatorii, pareza/semipareza cu diabet, inceput de Dementa, Parkinson , Hipertensiune etc.) Un live-in carer va locui la domiciliul rezidentului si va trebui sa-l ajute cu (cumparaturi, menaj usor, gatit, vizite la medic, plimbari,igiena zilnica,administrare medicamente, mentinerea independentei rezidentului, etc)un care assistant/support carer NHS role se va deplasa cu masina la domiciliul mai multor persoane pe zi pentru vizite scurte pentru ai ajuta sa-si duca traiul decent in propria casa, un asistenta medicala va lucra in azil de batrani)

CV-urile se trimit la urmatoarea adresa de email: ms_wranghel@yahoo.com ; office@mswranghel.com
Tel/whatsapp: +40722773915; +40787319213
www.mswranghel.com

SC M.S. WRANGHEL SRL este una din cele mai vechi companii de pe piata Romaneasca fiind fondata in anul 1994,are ca principal obiect de activitate promovarea programelor de schimb cultural, perfectionare profesionala si plasarii fortei de munca in intreaga lume.
Succesul companiei se datoreaza calitatii programelor si serviciilor oferite cat si datorita candidatilor nostri.

SC M.S.WRANGHEL SRL NU percepe taxa de recrutare,mediere,secretariat , asistenta la viza ,procesare dosar sau alte taxe ascunse.

Publicat 8 Sept. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 15 Sept. 2024