Gratis

Librar Editura GRAFOART - Libraria Muzicala

Casa de Editura GRAFOART - Libraria Muzicala G. Enescu
2 poziții

Candidatul Ideal

• Ordonat, organizat, disciplinat şi pasionat;
• Eficient, bun organizator, responsabil, capabil să evalueze și să optimizeze activitatea pentru rezultate maxime.
• Permis şofer cat B şi experienţă de condus, fără accidente (reprezentant târguri);
• Minim studii medii - de preferinţă din domeniul muzical;
︅︅︈︅︈︎︊︌​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎• Disponibilitate de a se deplasa în țară (reprezentant târguri);
• Cunoştinte medii PC – excel;
• Cunostinte minime de limba engleză;
• Abilități de comunicare şi de relaționare cu clienții, precum şi de negociere și persuasiune;
• Cunoștințe generale despre piața de carte, despre distribuție și vânzări;
• Capacitate de a interactiona cu clientii;
• Prezenţă agreabilă.

Descrierea jobului

Vrei să te alături echipei noastre? Acum e momentul. Căutăm persoane care să se simtă ca acasă, la noi, ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄în Libraria Muzicala George Enescu, să trimită comenzi cu cărţi şi partituri cu drag, să creeze legături cu clienţii care ne sună sau ne trec pragul.
Căutăm librar (full time, în Bucureşti, piaţa Sfinţii Voievozi, îndrumare clienţi cumpărare cărţi şi partituri, expediere comenzi site şi librării), contabil junior (full/part time, tot în Bucureşti, emitere facturi cărţi) şi reprezentant târguri (un fel de librar căruia îi place să călătorească prin ţară, cu cărţi, trebuie permis B).
Trimite-ne CV-ul în platforma ejobs şi pe email (contabilitategrafoart@gmail.com), iar noi îl vom analiza cu mare atenţie şi te vom suna.

Fiind fondată în 1991, Editura Muzicală GRAFOART a reuşit încă de la început să se impună ca un nume de referinţă în domeniul volumelor de muzică, lucrări teoretice şi partituri. Actuala conducere a Editurii Muzicale GRAFOART a fost preluată în 2005, asigurând o creştere permanentă a numărului de publicaţii, astfel încât astăzi catalogul editorial numără peste 800 de titluri, o proporţie mare fiind semnate de autori şi compozitori români.

Personalităţile muzicii româneşti, compozitori, pianişti, teoreticieni din toate timpurile, se regăsesc între cele 500 de nume care au publicat lucrări sub sigla Grafoart. Generaţii de pianişti, violoniști, chitarişti şi mulţi alţii şi-au început studiile muzicale alături de metodele noastre. Întrucât ne-am dorit să promovăm muzica românească, am direcţionat o bună parte din resursele noastre pentru editarea muzicii lui George Enescu, Dinu Lipatti, Ciprian Porumbescu, Constantin Silvestri, Mihail Jora ş.a., demers care nu a rămas fără răsunet la nivel naţional şi internaţional.

Editura Muzicală GRAFOART este editura cu cel mai mare număr de titluri în catalog, cele mai mari vânzări ca număr de titluri şi ca număr de exemplare, fiind singura editură muzicală privată din România şi singura editură ale cărei apariţii sunt accesibile publicului în librării.

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 6 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024