Gratis

Legal Advisor

PMM RECRUITMENT

Candidatul Ideal

  • Diploma de licență în Drept (preferabil, cu specializare în dreptul societăților comerciale și dreptul muncii).
  • Experiență profesională relevantă în domenii legale (minim 2 ani).
  • Cunoștințe solide despre legislația națională aplicabilă și procedurile administrative.
  • Abilități foarte bune de organizare și gestionare a timpului.
  • Capacitate de analiză și soluționare a problemelor.
  • Comunicare clară și eficientă, atât scrisă, cât și verbală.

Descrierea jobului

  • Oferirea de consultanță juridică în domeniul dreptului societăților comerciale.
  • Gestiunea raporturilor cu instituțiile statului (ITM, ANAF, etc), inclusiv redactarea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂și depunerea documentației necesare.
  • Asistarea în redactarea și revizuirea contractelor comerciale.
  • Consilierea în materie de dreptul muncii, inclusiv aspecte legate de angajare, terminare de contracte, conflicte de muncă etc.
  • Asigurarea conformității legale a activităților desfășurate de companie.
  • Participarea la dezvoltarea și implementarea politicilor interne de conformitate.
Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024