Gratis

LEAN Construction Engineer - Bucharest

Strabag

Candidatul Ideal

Strabag angajează un LEAN Construction Engineer pentru implementarea tehnologiei LEAN în cadrul proiectelor civile de anvergură in Bucuresti, după cum urmează:
  • Absolvent al unei universități tehnice (preferabil Inginerie Civilă)
  • Experiența în procesele de construcție/implementare/dezvoltare cu o abordare LEAN – constituie un avantaj, dar nu este obligatorie (se va oferi instruirea și educația necesară)
  • Experiență în construcții civile (clădiri, aeroporturi, spitale etc.)
  • Competență în utilizarea MS Office
  • Cunoștințe de Auto-CAD, MS Project sau alte programe software de planificare a timpului
  • Capacitate de analiză și sinteză, spirit de lucru în echipă, responsabilitate, comunicare excelentă orală și scrisă, abilitatea de a lucra cu informații confidențiale
  • Cunoștințe bune de limba engleză; cunoștințe avansate/native de limba română

Descrierea jobului

  • Implementarea principiilor LEAN în procesele STRABAG (inclusiv în fazele de licitare și execuție)
  • Menținerea contactului cu echipa centrală LEAN
  • Promovarea unei culturi de îmbunătățire continuă a proceselor
  • Dezvoltarea de soluții pentru îmbunătățirea proceselor și implementarea acestora
  • Utilizarea și promovarea aplicațiilor software specifice tehnologiei LEAN
  • Informarea managerilor cu privire la cele mai noi/mai moderne idei și concepte legate de această tehnologie
  • Promovarea și susținerea gândirii inovatoare
  • Crearea de diagrame de execuție pentru proiectele în derulare
  • Monitorizarea execuției lucrărilor conform diagramei de execuție, precum și a programului forței de muncă pentru săptămâna următoare
  • Actualizarea diagramei împreună cu Șeful de Șantier/Managerul de Proiect și identificarea oportunităților de îmbunătățire a proceselor
  • Participarea la închiderile operaționale pentru șantierele subordonate.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 83.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 12.000 de santiere din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024