Gratis

Laborant in Constructii

WEBUILD S.P.A.

Candidatul Ideal

De preferat cu experiență de minimum 1-2 ani în domeniul testărilor de materiale de construcții

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
-Realizarea probelor și testelor de laborator pentru diverse materiale de construcții (beton, asfalt, agregate, oțel etc.).
-Verificarea conformității ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂materialelor cu specificațiile tehnice și standardele de calitate în vigoare.
-Monitorizarea procesului de testare pentru a asigura acuratețea și integritatea
-Completarea și arhivarea fișelor de testare și a rapoartelor de laborator.
-Pregătirea și transmiterea rapoartelor de testare către părțile interesate (superiori, clienți, autorități).
-Menținerea evidenței rezultatelor testelor în registre și baze de date specifice.
-Asigurarea funcționării corecte a echipamentelor de laborator prin întreținere periodică.
-Calibrarea echipamentelor de testare conform cerințelor tehnice.

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals . We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.

Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024