Gratis

Key Account Supervisor

Wienerberger

Candidatul Ideal

  • Experienta in munca - min 3 ani
  • Experinta de min 2 ani ca Sales Representative B2B sau Key Account Manager
  • Disponibilitate de deplasare in zonele: Cluj, Alba, Sibiu, Bistrita, Salaj, Satu Mare, Maramures
  • Studii Superioare
  • MS Office - Nivel mediu
  • Constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
• Este responsabil pentru vanzarile zonale pe toate categoriile de produse: caramida, tigla, buiandrugi, planseu ceramic, cos ︁de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀fum, caramida mica plina, accesorii ceramice pentru invelitori, accesorii neceramice - tuning, fatade, produse pavaj
• Stabileste si negociaza cu distribuitorii planul comun de afaceri si se asigura de indeplinirea acestuia
• Gestioneaza program custodii, stabileste alocarile de marfa si monitorizeaza lunar stocurile depozitate la distribuitori prin proces verbal de inventariere custodii
• Explica clientului mecanismul contractelor de distributie, al preturilor de lista, al sistemelor de bonus si discounturi, cat si strategia comerciala si financiara
• Analizeaza vanzarile si propune masuri de optimizare a rezultatelor
• Identifica noi oportunitati de vanzare la nivel local
• Gestioneaza proiectele conform procedura de proiect
• Respecta bugetul de cheltuieli alocat desfasurarii activitatii
• Organizeaza si dezvolta reteaua de distributie in acord cu strategia Wienerberger
• Realizeaza impreuna cu consultantul tehnic prezentari si training-uri de produs pentru angajatii clientilor
• Se asigura ca distribuitorii cunosc si aplica intocmai conceptul de imagine si vanzare a produselor Wienerberger
• Se implica in rezolvarea reclamatiilor urmarind si obtinerea satisfactiei clientilor
• Participa activ la toate programele si promotiile organizate de companie prin intermediul altor departamente
• Se asigura ca imaginea organizatiei in punctele de expunere din depozitele distribuitorilor este permanent conforma cu planograma pusa la dispozitie
• Se asigura ca isi desfasoara activitatea de teren sau adiministrativa conform procedurilor in vigoare si regulamentului de ordine interna
• Participa la toate programele de pregatire, instruire si dezvoltare organizate de catre companie cu privire la imbunatatirea cunostintelor legat de produse, aspecte comerciale, financiare si organizationale
• Colaboreaza cu colegii din echipa si contribuie prin efortul sau la realizarea obiectivelor echipei

Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • bonus trimestrial
  • al 13-lea salariu
  • primă de Paște și de Crăciun
  • tichete de masa
  • abonament medical
  • masină de serviciu
  • laptop, telefon, alte echipamente IT si SSM

Descrierea companiei

Wienerberger - Inovație de 200 de ani

Wienerberger este cel mai mare producător de blocuri ceramice din lume și cel mai mare producător din Europa de cărămizi pentru fațada și țigle ceramice.

Povestea de succes a grupului nostru a început în Austria în urmă cu 200 de ani. Astăzi, principiile care ghidează activitatea companiei înseamnă mult mai mult decât producția de cărămidă și țiglă ceramică. Wienerberger este o companie cotată la bursă internațională și deține în prezent 197 de fabrici în 30 de țări.

Ne dorim în continuare că succesul nostru să fie bazat pe calitate excepțională și pe inovație. Tehnologiile de ultima oră și experții din domeniu implicați în procesul de producție sunt garanția că produsele finale obținute sunt potrivite proiectelor arhitectonice moderne, performanțe energetic și mai ales sustenabile.

Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024