Gratis

KEY ACCOUNT MANAGER

pladis Romania

Candidatul Ideal

Dacă ești un expert în gestionarea relațiilor cu clienți strategici și știi cum să transformi provocările în oportunități, atunci ești exact persoana pe care o căutăm!
  • Experiență minim 3 ani intr-un rol similar în FMCG;
  • Abilități excelente de negociere și comunicare.
  • Capacitatea de a dezvolta strategii de vânzări și de a genera creșteri semnificative ale veniturilor.
  • Gândire strategică și orientare către soluții.
  • Studii superioare finalizate;
  • Bune abilitati operare (Word, Excel, Power Point)

Alătură-te echipei noastre și ajută-ne să construim relații de succes pe termen lung cu clienții noștri!

Descrierea jobului

  • Negocierea și gestionarea contractelor, asigurându-se că termenii și condițiile sunt favorabile ambelor părți.
  • Elaborarea planului lunar/ trimestrial /anual pe ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀canalul IKA;
  • Crearea și implementarea de strategii personalizate pentru fiecare client, în vederea atingerii obiectivelor de afaceri.
  • Identificarea și valorificarea oportunităților de cross-selling și up-selling.
  • Monitorizarea performantei și oferirea de soluții proactive pentru îmbunătățirea colaborării.
  • Colaborarea cu departamente interne (marketing, logistică, financiar) pentru a coordona livrarea de servicii și produse conform cerințelor clientului.
  • Urmărirea și îmbunătățirea portofoliului de produse la raft la fiecare client IKA;
  • Verificarea activitatii de merchandising;

pladis is one of the world’s leading snacking companies. We are the proud steward of over 300 years of family baking and confectionery experience, and home to the some of world’s most loved snacking brands, including McVitie’s, Ulker and GODIVA.
Our biscuits and confectionery brands are among the most recognisable in the world. You can find McVitie’s in over 120 countries. Ulker is an iconic brand from Turkey and the Middle East. We’ve also teamed up with GODIVA Chocolatier to create delicious premium chocolate ranges .
Everyone who works at pladis is a member of the family, all 16,000 of us. As we grow together we want to give everyone in the pladis family the opportunity to succeed in a diverse, thoughtful and celebratory environment. We’re on this journey together!

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024