Gratis

Key Account Manager - locatie Timisoara/Oradea

ENVIPCO SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Experiență de cel puțin 3 - 5 ani pe o poziție de vânzări în sectorul FMCG ( cunoașterea rețelelor de retail local din zona alocată)
Excelente abilități de comunicare, colaborare și negociere
Cunoștințe computer – MS Office – Power Point, Word, Excel
Permis de conducere – categoria ‘’B’.

Descrierea jobului

Dezvoltarea relațiilor cu comercianții cu amănuntul (locali) și promovarea companiei Envipco ca furnizor de RVM-uri
Crearea unei baze de potențiali ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀clienți pe baza zonei lor de responsabilitate
Asigurarea evidenței tuturor retailerilor mici și mijlocii în zona lor de răspundere
Prospectarea pieței în zona de responsabilitate, atât în mediul rural, cât și în cel urban, identificând lanțurile locale de magazine și potențialii clienți
Crearea unei strategii locale pentru a crește cota de piață și țintirea poziției de lider de piață în zona lor;
Negocierea condițiilor de vânzare și maximizarea cifrei de afaceri
Asigurarea livrării produselor clienților în timp util
Să servească drept legătură de comunicare între clienții cheie și echipele interne
Rezolvarea oricărei probleme cu care se confruntă clienții
Pregătirea periodică a situației financiare pe fiecare client și evidențierea rezultatelor cheie și a oportunităților de creștere a afacerii
Vizitarea clienților, desfășurând muncă de teren în mod regulat, pentru a permite creșterea cifrei de afaceri cu magazinele acoperite.

Envipco is a leading reverse vending machine technology company with over four decades of experience providing systems for all sizes of enterprise – from small to large – with customized recycling solutions. Partnering with Envipco will ensure a smooth implementation and provide best in class support for your on-going operations.
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024