Gratis

Key Account Manager - INDUSTRIA AUTOMOTIVE

SC METAPLAST S.R.L.

Candidatul Ideal

-Studii superioare ASE / Politehnica;
-Cunostinte avansate: engleza sau franceza;
-Experienta in domeniul automotive, prezinta un avanataj;
-Cunostinte avansate pentru pachet Office;
-Experienta comerciala in vanzari;
-Capacitate de lucru in echipa, cooperant, deprinderile tehnice reprezinta un avantaj;
-Disponibilitate pentru deplasari interne si externe;
-Disponibilitate de a conduce auto in interes de serviciu;

Descrierea jobului

-Mentinerea legaturii cu clientii existenti sau potentiali (initierea discutiilor / promovarea fata de clienti noi);
-Gestionarea modificarilor solicitate de client;
︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈-Mentinerea legaturii cu clientul, prin e-mail, pentru analizarea si solutionarea cerintelor primite de la acesta, interactionand cu departamentele interne responsabile;
-Participarea la targuri si expozitii, pentru promovarea firmei;
-Realizarea ofertei de pret prin intermediul descompunerilor de pret in format intern cat si format client;
-Consultarea cu echipa de ingineri pentru obtinerea informatiilor necesare realizarii ofertelor de pret;
-Contactarea furnizorilor externi pentru obtinerea informatiilor necesare realizarii ofertelor de pret (materii prime, componente, etc);
-Colaborarea cu responsabilul logistic sau calcularea costului de ambalaj (si transport), necesar pentru oferta de pret;
-Inregistrarea/arhivarea in structura societatii a datelor despre proiecte si predarea informatiilor catre colegi;
-Participa la vizitele efectuate la client si de catre client;
-Receptionarea de comenzi prototip si predarea lor catre departamentul Logistica si Inginerie;
-Verificarea preturile in mod regulat dupa arhivarea in sistem;
-Realizarea de rapoarte/sinteze interne (in MS Excel) cu diverse informatii din descompuneri de pret pentru analiza top-managementului.

Metaplast, partea grupului MEN Industry Group Romania, cu o vechime de peste 20 de ani in domeniu,este unul dintre producatorii de top de piese din mase plastice pentru industria auto din Romania.Ne dezvoltam prin gasirea celor mai bune solutii de productie pentru clientii nostri, utilizand:

• Sistemul nostru de calitate certificat conform standardelor internationale.
• Tehnologia de top in domeniul injectie de mase plastice.
• Personal foarte bine calificat, format in permanenta.

De la anul fondator 1991, pana in prezent, Metaplast s-a dezvoltat si si-a creat un nume pe plan local si international.

Faptul ca oferim solutia completa de la design si industrializare pana la livrari in serie – plaseaza Metaplast pe lista firmelor de top in domeniul automotive.

Atat pe partea de furnizori cat si clienti, ne mandrim cu parteneri seriosi, alaturi de care am crescut, am invatat si, fara de care nu am fi ajuns unde suntem acum.

Suntem in permanenta cautare de dezvoltare si perfectionare interna, standardele impuse de clientii cu care lucram nu ne permit sa fim altcumva decat cei mai buni, de aceea si sloganul companiei noastre “Be the Best”.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024