Gratis

Junior Sales Specialist

MAGNETIC IT SERVICES

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui nou Junior Sales Specialist, pasionat de tehnologie si care doreste o cariera in vanzari IT.
Dorim de la viitorul coleg/a implicare, dedicare si entuziasm.

Descrierea jobului

Calificari:
Studii superioare,
Experienta in vanzari minim 6 luni,
Permis de conducere categoria B, fara ︀antecedente,
Nivel avansat de limba ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂engleza.

Abilitati:
Bune cunostinte de operare PC: Outlook, Excel.
Intelegerea nevoilor si preocuparilor clientilor este esentiala pentru a oferi solutii personalizate.
Intelegerea sistemelor IT, a retelelor, a software-ului si a solutiilor de securitate este esentiala.
Capacitatea de a negocia conditiile contractuale, preturile si termenii serviciilor oferite.

Responsabilitati:
Identificarea si prospectarea oportunitatilor de afaceri in domeniul IT.
Dezvoltarea si extinderea portofoliului de clienti, cu focus pe atragerea si retentia acestora.
Negocierea si finalizarea contractelor, asigurandu-se ca sunt in conformitate cu obiectivele companiei si cerintele clientilor.
Gestionarea relatiilor cu clientii existenti, oferind suport si solutii pentru eventualele probleme.
Monitorizarea si raportarea progresului in atingerea obiectivelor de vanzari.
Participarea la evenimente si targuri de specialitate pentru a creste vizibilitatea companiei.
Mentinerea la curent cu tendintele si noutatile din domeniul IT pentru a oferi solutii relevante si inovatoare.

Beneficii:
Bonusuri bazate pe performanta
Buget alocat certificarilor/cursurilor
7card

Oferim o mare oportunitate de a dezvolta o cariera in IT, intr-o echipa tanara si un mediu de invatare excelent.
Te asteptam!

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 26 Aug. 2024 Expiră 25 Sept. 2024