Gratis

Junior Recruiter - Bucuresti

UP Recruitment

Candidatul Ideal

● Experiență de cel puțin un an în domeniul recrutării de personal și resurselor umane reprezintă un avantaj.
● Cunoștințe de limba engleză, atât oral cât și scris.
● Competențe în utilizarea pachetului Microsoft Office (Excel, Outlook, PowerPoint, Word) și abilități generale de utilizare a PC-ului.
● Familiaritate cu metode moderne de recrutare pe diverse canale, inclusiv social media
● Deținerea unei diplome de bacalaureat; studiile universitare în domeniul resurselor umane, sociologiei sau psihologiei constituie un avantaj.
● Creativitate, inovație și capacitatea de a propune idei de dezvoltare.
● Cunoștințe privind diverse tipuri de interviu și abilități de intervievare.

Descrierea jobului

● Documentarea în privința posturilor deschise și postarea anunțurilor pe toate
canalele media.
● Selectarea CV-urilor relevante pentru pozițiile deschise.
︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄● Realizarea screening-ului telefonic al candidaților pentru prezentarea pozițiilor
disponibile.
● Intervievarea candidaților potențiali.
● Servirea ca punte de legătură între client și candidat.
● Documentarea procesului de recrutare prin rapoarte de activitate și rapoarte de
recomandare pentru clienți.
● Oferirea de feedback candidaților.
● Actualizarea bazelor de date cu clienți și potențiali candidați.
● În cazul imigranților, să fii persoana de contact pentru departamentul responsabil de
documentele acestora.
● Realizarea activităților de follow-up cu clientul și candidatul angajat după finalizarea
procesului de recrutare.

Beneficii:
● Salariu competitiv.
● Bonusuri de performanță în funcție de personalul plasat.
● Bonuri de masă.
● Telefon de serviciu.
● O echipă tânără și orientată spre rezultate.
Publicat 18 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 18 Oct. 2024