Gratis

Junior Logistic Specialist

AUTOITALIA IMPEX

Candidatul Ideal

Educatie:
Studii superioare finalizate

Cunostinte, abilitati specifice:
Cunostinte privind utilizarea bazelor de date ACM si Oracle
Intelegerea fluxului logistic in domeniu auto
Cunoasterea limbii engleze nivel mediu

Cunostinte, abilitati generale:
Atentie la detaliu
Proactivitate
Viteza de reactie
Energie si atitudine pozitiva
Abilitati de organizare
Rezistenta in conditii de stres

Descrierea jobului

Verifica stocul de masini din platforma
Receptionarea masinilor in sistemul informatic
Tiparirea fiselor de receptie din baza de date
Receptionarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈autovehicolelor conform procedurilor companiei
Intocmeste si trimite departamentului Tehnic rapoartele de garantie Fiat ( insotite de poze si cererea de autorizare in caz de dauna tinichigerie) inainte de livrare.
Mentine legatura cu reprezentantii societatilor care monteaza alarme, sisteme audio, etc.
Gestioneaza comenzile de accesorii care se livreaza impreuna cu masina (covorase, kit legislativ, etc.) : comanda accesorii, receptie aviz, si evidenta accesorilor livrate;
Identifica codul reperelor necesare autovehiculelor aflate in lucru in atelier, da comanda catre DP1 si solicita acestuia data de primire a pieselor,
Gestioneaza daunele de transport: mentionare daune in CMR, trimite masinile la reparat in service, face follow-up la reparatie si notifica specialistul logistica daca este necesara blocarea masinii pana la remediere;
Deschiderea dosarelor de dauna pentru masinile avariate si urmarirea remedierii acestora

Cu un total de 6 mărci în portofoliu, Auto Italia va avea reputaţia de a fi importatorul de autovehicule din România cu cea mai amplă reprezentare, ale cărui produse și servicii acoperă toate segmentele pieței și toate cerințele clienților. Totodată, Auto Italia se angajează în dezvoltarea relațiilor de succes cu angajații, furnizorii și partenerii său. Succesul lor întăreşte, totodată, și succesul Auto Italia

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024