Gratis

Junior IT Researcher / Recruiter

IntelSol
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte
  • facultate terminata cu examen de licenta absolvit sau masterand(a) cu disponibilitate de lucru norma intreaga (8 ore pe zi);
  • cunostinte bune de limba Engleza;
  • cunostinte bune de lucru in mediu Windows, pachetul Office (Word, Excel, Power Point si Outlook);
  • o buna organizare personala (timp, mediu de lucru PC);
  • capacitate de concentrare
  • creativitate.

Descrierea jobului

Resposabilitati/Activitati
  • analiza detaliata a cerintelor pentru profilele candidatilor;
  • cautarea in baza de date proprie si contactarea celor mai potriviti ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄candidati;
  • cautari/prospectare (research) in platforma profesionala LinkedIn;
  • organizarea informatiilor obtinute conform criteriilor agreate si prezentarea acestora in rapoarte scrise;
  • mentinerea informatiilor actualizate in baza de date;
  • postarea proiectelor noi pe pagina noastra dedicata (https://www.intelsol.ro/assignments/);
  • discutia telefonica initiala cu candidatii (screening);
  • participarea la interviuri cu candidati specialisti IT & Telecom impreuna cu un Senior Recruiter;
  • completarea rapoartelor de interviu si a CV-urilor de prezentare catre clienti;
  • mentinerea comunicarii cu specialistii contactati.

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • salariu motivant;
  • tichete de masa;
  • program de lucru 8 AM - 4:30 PM;
  • se asigura training la locul de munca;
  • sediu nou in locatie centrala (Str. Austrului nr. 44, sector 2, http://www.intelsol.ro/Contact/);
  • modul de lucru este flexibil (remote sau hibrid);
  • pentru perioada initiala de transfer de cunostinte / training si intelegerea proceselor, este necesara prezenta la birou pentru 2-3 saptamani.

IntelSol (www.intelsol.ro) este o companie privata romaneasca specializata in servicii IT si telecomunicatii pentru clienti in Romania si in strainatate.
Pentru aceasta pozitie, NU ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA ANTERIOARA - dar ESTE OBLIGATORIE, O MARE DORINTA DE A INVATA!
Acum, avem nevoie sa ne largim echipa cu una sau chiar doua persoane care sa ocupe pozitia de Junior IT Researcher / Jr. Recruiter.
Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 6 Aug. 2024 Expiră 8 Aug. 2024